Tragiczny wypadek na Warszawskiej w Olsztynie. Jedna osoba zginęła, pięć zostało rannych

2016-08-09 16:22:27(ost. akt: 2016-08-09 22:16:26)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Na al. Warszawskiej w Olsztynie samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Jedna osoba zginęła, a pięć zostało rannych. Do wypadku doszło we wtorek po południu.
Do wypadku doszło przed godz. 16 przy zjeździe na Brzeziny. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kobieta kierująca oplem omegą wjeżdżając w Warszawską z ul. Kalinowskiego wjechała wprost pod ciężarówkę.

Siła uderzenia była ogromna. W aucie osobowym zakleszczony został pasażer siedzący z tyłu. Niestety, mimo reanimacji nie udało się go uratować. Do szpitala przewieziona została kobieta kierująca oplem, pasażerka siedząca z przodu auta oraz dwoje dzieci. Do szpitala trafił także kierowca ciężarówki. Obrażenia, jakich doznały osoby poszkodowane, nie są na razie znane.

Na miejscu pracowali policjanci, którzy pod nadzorem prokuratora ustalali dokładne okoliczności wypadku. Al. Warszawska została całkowicie zablokowana na odcinku około 200 m. Policjanci zorganizowali objazdy:
- w kierunku Olsztyna przez Brzeziny
- wyjazd z Olsztyna przez Kortowo

Od godz.18 ruch w kierunku Warszawy odbywał się już bez utrudnień, natomiast jadących z Warszawy policjanci kierowali na objazd ul. Kalinowskiego. Utrudnienia zakończyły się około godz. 20.30.

agn


Komentarze (63) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. a1410 #2046506 | 37.47.*.* 15 sie 2016 13:35

  Każdy kandydat na kierowcę powinien przechodzić badania psychomotoryczne. Dzięki temu byłaby eliminacja jednostek nie nadających się do prowadzenia pojazdów

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Mądry Polak #2045229 | 195.136.*.* 12 sie 2016 12:44

   Często jeżdżę trasą z Jarot przez Bartąg na Brzeziny, czyli wjeżdżam do Olsztyna od strony Warszawy i skręcam z Warszawskiej w Kalinowskiego. W tej okolicy są właściwie 3 niebezpieczne momenty. Pierwszy, wyjazd z ulicy Nad Łyną na Warszawską to miejsce gdzie, mam wrażenie, kierowcy są bardziej czujni, bo wyjeżdża się jeszcze przed terenem zabudowanym, czyli może nadlecieć z prędkością światła Bolid Młodzieży Wiejskiej na blachach z Olsztynka. Drugi, skrzyżowanie z ulicą Słoneczną, przed Orlenem, już jest na terenie zabudowanym czyli obowiązuje ograniczenie do 50km/h i też jest to miejsce niebezpieczne. Trzeci, feralne skrzyżowanie Warszawskiej z Kalinowskiego jest miejscem gdzie chyba, nie prowadzę statystyk, jest najwięcej wypadków w porównaniu do tych dwóch poprzednich miejsc (najczęściej widzę tam ludzi służb czyszczących pozostałości po wypadkach). W porównaniu do miejsca pierwszego i drugiego jest tam dodatkowo przejście dla pieszych, ale też ograniczenie do 40 km/h. Jadąc Warszawską z prędkością 40 km/h z zamiarem skręcenia w prawo, w Kalinowskiego, bardzo często mijają mnie samochody, które jadą o wiele szybciej niż ja, a BMW wciąż prują szybciej niż światło. No nie mam radaru w oczach, ale skoro ja jadę 40km/h to oni siłą rzeczy jadą o wiele szybciej, no zachowują się jakby byli ciągle na drodze szybkiego ruchu. Dlaczego wśród tych 3 niebezpiecznych, podobnych miejsc, to skrzyżowanie z Kalinowskiego jest miejscem największej liczby wypadków (najczęściej widzę tam fragmenty rozbitych aut na drodze). To moje subiektywne wrażenia, ale może ktoś tam na górze zrobi jakieś zestawienie liczby wypadków w tych 3 miejscach. Może to sielankowa jazda przez Brzeziny usypia czujność kierowców wyjeżdżających z Kalinowskiego w Warszawską. Nwm. Chciałbym, żeby organizacja ruchu w tym miejscu uwzględniała, jakieś takie niebezpieczne pogranicze dwóch drogowych światów, drogi głównej w terenie zabudowanym, udającej, (dwujezdniowa, dwukierunkowa) drogę ruchu przyspieszonego i drogę lokalną Kalinowskiego, która najwyraźniej jeszcze nie rozbudza czujności kierowców wyjeżdzających z willowej dzielnicy Olsztyna, Brzezin.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. na bank... #2044446 | 195.136.*.* 11 sie 2016 07:03

   tragedia....a tak ogólnie to pisząc teksty typu ona to czyta nie piszcie głupot...na pewno czyta.. nie ma innych zmartwień tylko siedzieć w necie i czytać pierdoły wypisywanych przez troli internetowych i ludzi bezbłędnych...pamiętaj nie znasz dnia ani godziny...

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Kierowca #2044409 | 94.254.*.* 11 sie 2016 00:16

    Jestem swiadkiem tego wypadku. Udzielalem pomocy poszkodowanym. Zginal czlowiek, wasze wpisy czyta rodzina i zmarlego i poszkodowanych. Zajmijcie sie swoimi sprawami a nie osadzaniem innych. To byl wypadek, splot kilku okolicznosci, kilku osob, sekund. Uszanujcie osobe zmarla i poszkodowanych powstrzymujac sie od ponizszych tresci.

    Ocena komentarza: warty uwagi (17) odpowiedz na ten komentarz

   2. Julia #2044334 | 31.135.*.* 10 sie 2016 21:19

    Rozumiem bulwersje każdego z was . Fakt, faktem, kobieta mogła bardziej uważać, ale równie dobrze kierowca tira , mógł w jakikolwiek sposób zareagować. Nie widzę sensu w waszych negatywnych komentarzach . Każdy z was mógł być na jej miejscu. Każdemu człowiekowi zdarza sie chwila nieuwagi.Kobieta kierująca samochodem nie przewidziała przecież,że podczas tej beztroskiej jazdy na wakacje zginie jej krewny. Pewne jest,że żałuje tego wypadku, więc wytykanie jej błędu wcale nie pomaga. Gdyby wasz członek rodziny był w takiej sytuacji , wasze opinie wyglądałyby całkowicie inaczej. Zapewne poniesie ona odpowiednie konsekwencje więc wypisywanie rzeczy typu ,że " powinna trafić za kratki"tylko niszczy jej stan psychiczny. Kobieta przeżywa wstrząs i zapewne nie wsiądzie nigdy za kierownice.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (63)
    2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5