Michelin zainwestował 10 mln euro i zbudował nowe centrum logistyczne w Olsztynie

2015-03-12 12:16:49(ost. akt: 2015-03-12 12:26:06)

Autor zdjęcia: Archwium Michelin

Rozbudowa Centrum Logistycznego Michelin kosztowała 10 milionów euro. Inwestycja powstała na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nowoczesne magazyny są przeznaczone dla opon rolniczych, które z Olsztyna trafią do odbiorców na wszystkich kontynentach. Wczoraj inwestycja została uroczyście otwarta.
Po rozbudowie Centrum Logistyczne ma powierzchnię 90 tysięcy metrów kwadratowych — większą o 20 tysięcy od dotychczasowej — i stanie się jednym z największych magazynów Michelin na świecie i największym w Europie Środkowo-Wschodniej.

Składowane w nim będą opony produkowane nie tylko w Olsztynie, ale także w fabrykach w Europie, Azji i Ameryce Północnej. W nowych magazynach będą przechowywane opony rolnicze i rolniczo-przemysłowe Michelin oraz innych należących do niej marek. Przygotowanie projektu i wykonawstwo Michelin powierzył firmie Budimex.

Olsztyńska fabryka jest największą fabryką opon w Polsce i jednym z największych zakładów produkcyjnych tej firmy na świecie. Michelin Polska zatrudnia w Olsztynie około 4, 2 tys. osób i jest największym pracodawcą na Warmii i Mazurach. Produkuje opony do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych oraz do pojazdów rolniczych, a także formy, kordy i półfabrykaty.

Do fabryki należy też nowoczesne Centrum Logistyczne. Michelin jest obecny w Olsztynie od 20 lat. Grupa została większościowym udziałowcem fabryki oponiarskiej Stomil-Olsztyn SA w grudniu 1995 r.

kraw

Komentarze (26) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Krystyna #1694737 | 217.97.*.* 20 mar 2015 17:38

    Na Śląsku powstał Proinnowacyjny Klaster Doradztwa Biznesowego. Wytworzone w ramach działania klastra innowacyjne rozwiązania pozwalające na optymalizacje procesów biznesowych i efektywniejsze zarządzanie zostaną udostępnione zainteresowanych przedsiębiorstwom, które będą mogły skorzystać z nowoczesnych instrumentów doradczych obejmujących swoim zasięgiem całe spektrum biznesu, a jednocześnie odpowiadających na specyficzne potrzeby danej instytucji.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. Alojzy #1689017 | 89.78.*.* 13 mar 2015 19:38

    Statystyki wskazują, że znacznie ponad 1/3 przedsiębiorców nie zna instytucji, które mogłyby udzielić im pomocy w prowadzeniu biznesu. Oznacza to, że w razie niepowodzeń nie będą wiedzieli gdzie szukać wsparcia, prawdopodobnie nie są oni też zainteresowani optymalizacją i ulepszeniem swojej działalności, gdyż aktywnie nie poszukują zewnętrznych bodźców sprzyjających rozwojowi i budowaniu konkurencyjnej pozycji na rynku.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  3. Olga #1688863 | 80.50.*.* 13 mar 2015 16:48

    Biznes w ostatnich miesiącach zachowuje się w większości tak, jakby nie wiedział, co ma robić. Przedsiębiorcy z jednej strony boją się kryzysu i o przyszłość swoich firm, z drugiej zaś nie chcą przegapić momentu w którym należałoby już zacząć działać bardziej ofensywie. Stąd te wahania nastrojów .Taka sytuacja wynika z braku wsparcia przedsiębiorstw, które nie znajdują nigdzie informacji służących im pomocą, ani rozwiązań zwiększających efektywność działań. Muszą sobie radzić same w tej sytuacji turbulentnego otoczenia, jednak jest to źle pojęta, wymuszona sytuacją samodzielność, która nie ma odpowiedniej bazy merytorycznej. Firmy nie mogą kompleksowo skonsultować strategii swoich działań, dlatego około 1/3 z nich kończy działalność w czasie krótszym niż jeden rok od rozpoczęcia funkcjonowania.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. pomyśl #1688524 | 46.186.*.* 13 mar 2015 10:32

      Takie ogromne centra logistyczne powinni budować poza miastem, poza obwodnicą, a nie w środku miasta. Inaczej to strata terenu. Jakie inne miasto zgodziłoby się na na coś tak okropnego w swoich granicach ? I coraz więcej tirów jadących przez miasto z różnych stron, czy ktoś nad tym panuje ? I co w razie awarii, np.pożaru ? Horror.

      Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

      1. to ok. #1688175 | 82.139.*.* 12 mar 2015 21:48

        Jestem zachwycony tą inwestycją. Dzięki niej będziemy więcej i solidniej pracować. " Dobro firmy naszym dobrem" Może też więcej zarobimy jakieś premie lub 13 stki. Ja tam zawsze jestem 40 minut przed 6 rano i wychodzę około 15. Może kiedyś szef to dostrzeże i na pewno mnie wyróżni. A może i zostanę i kiedyś kierownikiem. Bądź co będz mam maturę. MICHELIN tak TRZYMAĆ.

        Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

        Pokaż wszystkie komentarze (26)
        2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5