2024-09-22 20:02:17(ost. akt: 2024-09-22 21:11:02)

Autor zdjęcia: Facebook/Indykpol AZS Olsztyn

Ślepsk Malow Suwałki – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (15:25, 25:15, 25:19, 25:19)

Ślepsk Malow Suwałki: Bartosz Filipiak, Paweł Halaba, Quentin Jouffroy, Henrique Dantas Nobrega Honorato, Matias Sanchez, Konrad Stajer - Mateusz Czunkiewicz (libero), Marcin Krawiecki, Damian Wierzbicki, Bartosz Firszt, Antoni Kwasigroch.

Indykpol AZS Olsztyn: Manuel Armoa, Paweł Cieślik, Szymon Jakubiszak, Jan Hadrava, Nicolas Szerszeń, Eemi Tervaportti - Kuba Hawryluk (libero) - Daniel Gąsior, Mateusz Janikowski, Jakub Majchrzak, Karol Jankiewicz

Wszystko zaczęło się zgodnie z planem. Indykpol AZS Olsztyn pewnie wygrał pierwszego seta i przed kolejnymi partiami olsztyńscy kibice mogli być raczej spokojni o wynik. Stało się jednak inaczej...
Trzy kolejne sety to absolutna dominacja gospodarzy, którzy nie dali najmniejszych szans ekipie z Kortowa.

AZS przegrał 1:3 i po dwóch kolejkach ma na koncie 0 punktów.
W pozostałych meczach 2. kolejce PlusLigi zgodnie wygrywali faworyci. Komplet punktów zdobył Jastrzębski Węgiel, Warta Zawiercie oraz Skra Bełchatów, która na inaugurację sezonu pokonała Indykpol AZS Olsztyn. Najciekawiej było w Lublinie, gdzie Bogdanka w pięciu setach rozprawiła się z Treflem Gdańsk.
Kolejkę zamkną starcia Będzina z Projektem Warszawa i GKS-u Katowice ze Stalą Nysa.

Wyniki 2. kolejki: Bogdanka LUK Lublin - Trefl Gdańsk 3:2 (23:25, 25:23, 25:19, 23:25, 15:10), Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (26:24, 25:21, 25:15), Warta Zawiercie - Barkom Lwów 3:0 (25:23, 25:23, 25:21), Skra Bełchatów - Cuprum Stilon Gorzów 3:0 (25:18, 25:22, 25:15).