Dzień Szpilek w Olecku. Nie tylko panie świetnie się bawiły [FOTORELACJA]

2021-09-25 19:04:21 (ost. akt: 2021-09-25 20:10:17)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

W sobotę na placu w centrum Olecka zorganizowano Dzień Szpilek. Głównym punktem programu był bieg na 100 metrów w szpilkach. Panie dały z siebie wszystko, ale w zabawę włączyli się również panowie na czele z burmistrzem Karolem Sobczakiem.

Imprezę rozpoczął pokaz taneczny w wykonaniu oleckich mażoretek. Natomiast rozgrzewkę przed biegiem w szpilkach na 100 poprowadziła Aleksandra Łaszczyńska-Zubkowicz, W biegu wzięło udział około 20 pań (ich szpilki nie mogły mieć mniej niż 5 cm) i wszystkie bez problemów dotarły do mety.
Były też inne atrakcje m.in.: "żółty talerz" ze zdrowymi przekąskami i przepisami dla dzieci (TPD Olecko), ćwiczenia sprawnościowe i atrakcje dla dzieci w nurcie Cittaslow, gry i zabawy sensoplastyczne z Przedszkolem z Oddziałami Integracyjnymi Krasnal w Olecku, stoiska z tradycyjną żywnością ( KGW Kukowianki i Babki Oleckie), plenerową grą planszową (Fundacja Złota Rybka), stoisko ekologiczne - Akcja Segregacja, Czyste Powietrze (Urząd Miejski w Olecku).

Imprezie towarzyszyła zbiórka charytatywna na rzecz chorego Wiktora Nikielca (Stowarzyszenie Krok Po Kroku). Była też możliwość zaszczepienia przeciwko Covid – 19 (1 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ w Lublinie Filia w Ełku).

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Olecki obserwator #3076165 26 wrz 2021 21:02

    Oto symbol oleckiej władzy. Szpilki. Wystarczy. Jak w piosence: "Witali, wołali, wołali ,witali Kwiaty, krawaty, pompa i puc. Lakierki, szpalerki, miliony ton stali, Wrzaski, oklaski, Pan Wódz. Ojczyzna, ojczyźnie, ojczyzną, ojczyznę, Reklama i patos, patriotyzm i biznes. Krawaty i kwiaty, niech nastrój nie pryska. Chleba i igrzysk! Igrzyska, igrzyska. Chleba dla niego, igrzyska dla czerni, Wódz a za Wodzem wierni".

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5