Kowale Oleckie: Pożar budynku jednorodzinnego

2021-09-20 11:19:56 (ost. akt: 2021-09-20 12:53:49)

Autor zdjęcia: OSP Kowale Oleckie / Fb

Do pożaru budynku jednorodzinnego w miejscowości Lakiele w gminie Kowale Oleckie doszło dzisiaj o godz. 2 w nocy. W obiekcie przebywała jedna przytomna osoba, która została ewakuowana i przekazana pod opiekę ratownikom medycznym.
W poniedziałek 20 września o godz. 2:05 dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Olecku, otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku jednorodzinnego w miejscowości Lakiele.

Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów OSP Kowale Oleckie okazało się, że ogniem objęty jest całkowicie dach budynku. W obiekcie przebywała jedna przytomna osoba, która została ewakuowana i przekazana pod opiekę Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Działania zastępów polegały na podaniu łącznie pięciu prądów wody na budynek, w celu likwidacji pożaru. Jednocześnie z działaniami gaśniczymi prowadzono prace rozbiórkowe i pomiarowe wykorzystując kamerę termowizyjną, zmierzające do wyeliminowania ukrytych ognisk pożaruinformuje mł.kpt. Wysocki Marek, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Olecku.

W działaniach trwających prawie cztery godziny brały udział trzy zastępy JRG PSP Olecko oraz druhowie jednostek OSP Kowale Oleckie i Lenarty – łącznie 22 ratowników.

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5