Weekend na drogach powiatu oleckiego

2021-09-13 14:59:42 (ost. akt: 2021-09-13 15:01:15)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

W miniony weekend na drogach powiatu oleckiego funkcjonariusze zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców i pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem motorowerzysty.
Pierwszy nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w miniony piątek (10.09.2021 r.) przed godz. 16:00 w miejscowości Świętajno. 29-latek kierował osobowym volkswagenem mając w organizmie blisko pół promila alkoholu.

Kolejny kierowca, tym razem roweru został zatrzymany na terenie Świętajna. Po przeprowadzonym badaniu stanu trzeźwości okazało się, że mieszkaniec gminy Świętajno miał w swoim organizmie blisko półtora promila alkoholu.

W sobotę (11.09.2021 r.) policjanci ruchu drogowego w Olecku na ul. Kościuszki, zatrzymali do kontroli kierującego osobowym Peugeotem. Po przeprowadzeniu badania stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie. 37-latkowi zatrzymano prawo jazdy.

Ostatnie nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany również w sobotę w miejscowości Kowale Oleckie. Badanie alkomatem u 28-latka wykazało blisko 0,4 promila alkoholu.

W miniony weekend policjanci pracowali również na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem kierującego jednośladem do którego doszło w miejscowości Olszewo. Jak wynika z wstępnych ustaleń kierujący motorowerem marki „Romet” przewrócił się, a prawdopodobną przyczyną tego upadku było pękniecie opony. Mężczyzna był trzeźwy i został przetransportowany do szpitala w Ełku.

W związku z tymi zdarzeniami oleccy policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożność, o uważną jazdę, stosowanie się do znaków drogowych, a przede wszystkim o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu.

KPP Olecko

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5