Gmina Olecko i Politechnika Białostocka podpisały porozumienie o współpracy

2021-07-22 08:18:13 (ost. akt: 2021-07-22 08:41:30)
Podpisy pod dokumentem złożyli burmistrz Karol Sobczak oraz prorektor ds. rozwoju dr hab. inż. Mirosław Świercz, prof. PB

Podpisy pod dokumentem złożyli burmistrz Karol Sobczak oraz prorektor ds. rozwoju dr hab. inż. Mirosław Świercz, prof. PB

Autor zdjęcia: screen

Porozumienie stworzy wielowymiarową platformę współpracy między uczelnią a samorządem Olecka. Obie strony liczą na obopólne i długofalowe korzyści. Uczelnia będzie wspierać Olecko wiedzą ekspertów, badaniami i własnym know-how, które pozwolą opracować innowacyjne rozwiązania na rzecz miasta.
Uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Politechniką Białostocką a gminą Olecko odbyło się w środę 21 lipca w Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej. Podpisy pod dokumentem złożyli burmistrz Karol Sobczak oraz prorektor ds. rozwoju dr hab. inż. Mirosław Świercz.

Chcę podziękować za chęć współpracy z nami z tego względu, że lista zadań jest bardzo długa i szerokamówi burmistrz Karol Sobczak. — Uczelnia ma merytorykę, wiedzę, doświadczenie plus kreatywne umysły młodych studentów i myślę, że w tym połączeniu ta współpraca da nam wszystkim wspólne wartości dodane. Nasi mieszkańcy miasta i gminy Olecko skorzystają na nowoczesnym disignie, na ukształtowanej urbanistyce i na planowaniu przestrzennym, ale nie tylko, bo musimy pamiętać, również o tym, abyśmy buli przyjaźni dla środowiska. Chcemy się wszyscy rozwijać, ale ten rozwój musi być zrównoważony i na to liczymy przy tej współpracy.

Burmistrz Karol Sobczak dodaje, że samorząd Olecka już wcześniej rozpoczął nieformalną współprace z Politechniką Białostocką przy opracowywaniu planu zagospodarowania przestrzennego centrum Olecka.

Liczę, że nasza współpraca rozszerzy się o kolejne punkty i miejsca Skorzystamy z wiedzy kadry naukowej uczelni i myślę, że w połączeniu z kreatywnością studentów Olecko stanie się nowoczesnym miastem. Nie jesteśmy dużą aglomeracją, ale mamy ambicje być nowocześni, przyjaźni dla środowiska i również ta nowa funkcja miasta w pewnym miejscach, będzie tak zaprojektowana, byśmy zdobyli tytuł tzw. zielonego Olecka. O to dbamy i o to walczymy dla naszych mieszkańców. Patrząc pod kątem geograficznym, historycznym i gospodarczym, myślę, że współpraca z uczelnią da naszym mieszkańcom i naszemu miastu nową perspektywę, aby za 20-30 lat Olecko było lepszym miastem do życiadodaje burmistrz Sobczak.

Obrazek w tresci

Uczelnia może wspierać Olecko wiedzą ekspertów, badaniami i własnym know-how, które pozwolą opracować innowacyjne rozwiązania na rzecz miasta w zakresie zagospodarowania terenu, środowiska naturalnego (zielono-błękitna infrastruktura w mieście, nowoczesne rozwiązania w zakresie gospodarowania energią) czy też rozwiązania służące lepszej organizacji ruchu i zwiększeniu bezpieczeństwa na ulicach.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5