Zaczepiają przechodniów w parku w centrum Olecka

2020-05-26 09:00:00 (ost. akt: 2020-05-26 09:00:41)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Park w centrum Olecka niewątpliwie jest wizytówką naszego miasta. Niestety, jest też ulubionym miejscem spotkań rozmaitych lumpów, którzy często bywają natrętni.
— W miniony piątek przechodząc w godzinach rannych (ok godz. 9) główną alejką parku miejskiego w centrum Olecka byłem świadkiem bardzo niemiłych incydentów w wykonaniu "kwiatu oleckiego społeczeństwa", czyli panów potocznie nazywanych lumpami o twarzach dość powszechnie znanych – czerwonych z sinymi nosami — napisał nasz Czytelnik. — Czwórka tych panów stała na głównej ścieżce, oczywiście bez masek na twarzach. To jeszcze ostatecznie można darować, najwyżej w odpowiedniej odległości by ich się wyminęło, ale "panowie" nie dość, że zajmowali całą szerokość alejki, to na dodatek urządzili sobie „zabawę” w postaci szyderstw, niewybrednych uwag i złośliwych docinków pod adresem osób idących w maskach. Nie ominęło to również mnie. Ponadto leciały uwagi, że lepiej by ich poratować paroma złotymi, niż wydawać pieniądze na „robienie z siebie słonia" (cytuję dosłownie). Może nie było to takie groźne, ale przyjemne nie jest, a brak masek na twarzach panów jest na pewno wykroczeniem. Uważam, że jednak ponownie powinny częściej w parku pojawiać się patrole służb porządkowych, jak również w mieście, bo ostatnio mało ich widać i podobnie jak na początku pandemii bardziej rygorystycznie egzekwować przestrzeganie zarządzeń. Ponadto takie działania jak opisane wyżej podchodzą jednak po stosowne przepisy karne.

Justyna Sznel, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Olecku zapewnia, że park w centrum miasta jest każdego dnia patrolowany przez funkcjonariuszy.
— Wszystkie patrole codzienne mają dyslokację w centrum miasta. Policjanci pełniący służbę w tym rejonie patrolują również park, który po wycięciu kilku drzew i przycięciu krzewów, jest widoczny na przestrzał. Policjanci na pewno zwracają uwagę na to, co się w nim dzieje. Nie przypominam sobie, abyśmy mieli w podobnych sprawach zgłoszenia, więc ponownie zachęcam, aby do nas dzwonić, jeśli uznamy, że dzieje się coś, co nie powinno mieć miejsca. Policjanci nie dadzą radę być wszędzie o każdej porze dnia i nocy, więc reagujmy. Po takim zgłoszeniu policjanci pojadą i sprawdzą czy dochodzi do naruszenia prawa. — mówi Justyna Sznel.

Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (26 maja) wydaniu m.in.


Wodomierz policzy opłatę za śmieci
Jeśli radni się zgodzą, to Olsztyn czeka rewolucja w naliczaniu opłat za śmieci, za które będziemy płacić w zależności od zużytej wody. Robi tak coraz więcej samorządów, bo ludzie migają się od płacenia za wywóz odpadów.

Joanna Murzyn z mężem Damianem oraz dziećmi: Luizą i Beniaminem Koniec beki z mamuś na Facebooku
Za sprawą społecznych animozji, internetowe matki mają wizerunek roszczeniowych i żyjących z zasiłków. Internauci robią więc sobie z nich „bekę”, czyli żarty. Słusznie? Pytamy o to Joannę Murzyn, założycielkę facebookowej grupy „Pozytywne Mamuśki Olsztyn”.

Bogumiła z ŁataczówPo kądzieli historia pisana
Dzień Matki, święto matki każdego z pokoleń, które dawniej żyło. Tak przynajmniej jest w moim domu, w którym rodzinną historię matek dokumentują zdjęcia i wspomnienia. To okazja do wspomnienia i babci, i prababci, i praprababci.Komentarze (16) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Gość #2937645 | 37.248.*.* 23 cze 2020 08:50

  Nawet bumy wiedzą że robią z Was słoni ,brawo

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Oj #2926525 | 91.233.*.* 28 maj 2020 11:08

  Dobre sobie : "policjanci przyjadą i sprawdzą...." Miałem już z tym doświadczenia.Raz od zgłoszenia minęło 40 min ut zanim przyjechali a drugi raz nie przyjechali wcale. Sprawcy akurat czekali.Zrobili swoje na diabła i poszli. Tak samo tutaj.Ty człowieku zadzwoń , podaj dane a menele akurat będą czekać. Przecież jak zobaczą patrol to będą milczeć nawet nie uciekając bo stać w parku maja prawo . A jaki z tego policja wyciągnie wniosek? BEZZASADNE ZGŁOSZENIE i wprowadzenie w błąd organów ścigania. Mandat i to spory dla zgłaszającego i statystyka rośnie. Po prostu nie czekać na zgłoszenia tylko wprowadzić więcej i częściej patroli.To działa najlepiej.A tych patroli po prostu nie widać Ich nie ma.

  Ocena komentarza: warty uwagi (26) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (7)

  1. Br #2926078 | 91.233.*.* 27 maj 2020 10:56

   Do Marian. Oj raczej nie do pracy..,łazi taki i klnie pod nosem,gada sam do siebie

   Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz

  2. Heniek #2926067 | 5.172.*.* 27 maj 2020 10:34

   A trzeba zajść i dać jednemu i drugiemu po ryju to odechce się mu zaczepek. Niech mi tylko moja powie że zaczepiali to wieczora nie doczekają. A swoją drogą sanepid mógłby po 30 tys. koła wlepić każdemu i byliby daremni pracownicy do sprzatania miasta na cały rok. Warto pomysleć.

   Ocena komentarza: warty uwagi (36) odpowiedz na ten komentarz

  3. eee #2925902 | 37.47.*.* 26 maj 2020 22:30

   pozamykac do paki, prysznic z zimnego węża , za wsiasz i do roboty , gwozdzie prostować

   Ocena komentarza: warty uwagi (15) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (16)
  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5