W Olecku rusza tegoroczny Lega Fest

2019-06-27 15:30:00(ost. akt: 2019-06-27 15:51:25)
W piątek 28 czerwca rozpoczyna się V Przegląd Zespołów Amatorskich Lega Fest 2019, w którym wystąpi aż 17 zespołów, w tym dziesięć w części konkursowej. Na plaży "Skocznia" zagrają też m.in.: Bielizna, Immanuel i Syndrom.
Festiwal Lega Fest to coroczna impreza odbywająca się w ostatnim tygodniu czerwca na plaży miejskiej Skocznia w Olecku.

W poprzednich latach na Festiwalu wystąpili wykonawcy tacy jak: Dezerter, Farben Lehre, Moskwa, Habakuk, Robert Brylewski i wielu innych.

Dwudniowy Festiwal ma na celu promowanie sceny niezależnej i młodych wykonawców. Jego główną częścią jest przegląd zespołów amatorskich. W tym roku organizator, którym jest Fundacja „Lega Express”, spośród zgłoszonych zespołów wybrał osiem, a dwa dodatkowo wyłoniono w drodze głosowania na Facebooku.

W piątek 28 czerwca od godz. 17 wystąpią w kolejności: The Boars, Dope Shake, Amnestia, Free Trip oraz Sunsmoke.
W sobotę 29 czerwca od godz. 17 zaprezentują się: Fonogon, My Own Wasteland, Hanz Bonanza, Reszta Pokolenia i Siaki.

Każdy będzie mógł zaprezentować publiczności maksymalnie cztery utwory. Kapele będą oceniane przez profesjonalne jury w składzie: trójmiejski gitarzysta Krzysztof Stachura, frontman zespołów Bielizna i Czarno Czarni Jarek Janiszewski oraz Jarek Frąszczak, działacz na rzecz kultury alternatywnej.

Dla zwycięskiej grupy przewidziano nagrodę główną w wysokości 5000 zł. Nagrodą specjalną będzie występ na 26. Przystanku Olecko przed zespołami Strachy na Lachy i Enej (20 lipca).

Natomiast poza konkursem zagrają: Syndrom - laureat Nagrody Specjalnej Lega Fest 2018, Do Góry Nogami – ubiegłoroczny zwycięzca, Bielizna i Funky Monkey (piątek, 28 czerwca, godz. 22) oraz Pulse Generation, Damian Syjonfam i Immanuel (sobota, 29 czerwca godz. 22).

Obrazek w tresci

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Tradycyjnie patronat medialny nad imprezą objął Głos Olecka.
2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5