Uczestnicy turnieju językoznawczego wykazali się ogromną wiedzą

2019-03-02 17:00:00 (ost. akt: 2019-03-02 17:55:43)

Autor zdjęcia: Archiwum SP 4 w Olecku

W Szkole Podstawowej nr 4 w Olecku odbył się II Powiatowy Turniej Językoznawczy „Po prostu – po polsku!” pod honorowym patronatem burmistrza Olecka. Zwyciężyła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Wieliczkach.
Jakie rozkosze, jakie rozkosze! Umieć wypisać słowo po słowie, Co marzę w myślach, co w sercu noszę, Karta zrozumie, pióro wypowie” – te słowa Władysława Syrokomli przyświecały II Powiatowemu Turniejowi Językoznawczemu „Po prostu – po polsku!” pod honorowym patronatem burmistrza Olecka, który odbył się 22 lutego w Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku.


Adresatami konkursu byli uczniowie klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum.

W tegorocznych zmaganiach rywalizowało pięć trzyosobowych drużyn z powiatu oleckiego: Szkoła Podstawowa w Stożnem (Sylwia Sznel, Weronika Maciejewska, Mateusz Dobruch), SP w Wieliczkach (Martyna Gorlo, Zofia Kozłowska, Magdalena Miłowicka), SP 1 w Olecku (Maja Bagieńska, Anna Mieszuk, Daniel Murawski), SP 3 w Olecku (Katarzyna Witkowska, Natalia Rant, Mateusz Polakowski) i SP 4 (Pola Stadnicka, Piotr Modzelewski, Damian Domagała).

Turniej składał się z siedmiu konkurencji, z pięciu działów nauki o języku: fonetyki, fleksji, składni, słowotwórstwa i leksykologii, obejmujących zagadnienia zgodnie z podstawą programową kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej/gimnazjum z przedmiotu język polski.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu oraz rzetelną oceną poszczególnych zadań czuwała komisja konkursowa w składzie: Katarzyna Jeżewska (kierownik Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej), Anna Kisiel (wieloletni nauczyciel języka polskiego) i Katarzyna Kamińska (dyrektor I LO w Olecku, nauczyciel języka polskiego).

Uczniowie prezentowali wysoki poziom wiedzy, a ciekawe konkurencje mobilizowały uczestników do wytężonej pracy i zdrowej rywalizacji. Efekty były fascynujące, ukazały ogromne talenty zarówno polonistyczne, humanistyczne oraz językowe.

Rywalizacja zakończyła się zwycięstwem drużyny ze Szkoły Podstawowej w Wieliczkach przygotowywanej przez Jolantę Motulewicz i Katarzynę Szczęsnowicz.
Drugie miejsce zajęła reprezentacja SP 1, którą przygotowywały: Ewa Ciechanowska, Marta Kosobucka i Monika Kacprzyk. Trzecie miejsce przypadło zespołowi z SP 3, który przygotowywała Jolanta Gierak.

Za udział w turniejowych zmaganiach wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, upominki książkowe, a zawodnicy zwycięskiej drużyny zostali nagrodzeni nowoczesnymi czytnikami książek elektronicznych, za drugie miejsce uczestnicy otrzymali wysokiej jakości słuchawki, a za trzecie pojemne powerbanki.

Pomysłodawcą i organizatorem Turnieju Językoznawczego „Po prostu – po polsku!” jest Mariola Zdancewicz, nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 4 w Olecku, a w działaniach wspierali ją dyrekcja szkoły oraz nauczyciele: Wioletta Czaplejewicz, Małgorzata Marcinkiewicz i Jarosław Bagieński.
Mariola Zdancewicz


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Anna #2692003 | 91.233.*.* 4 mar 2019 15:44

    Byłam, potwierdzam.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Karol #2691768 | 91.236.*.* 4 mar 2019 08:41

    Super konkurs!!! Gratulacje

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5