Zarząd prawie bez zmian, a na koniec koncert zespołu z Iławy

2023-03-22 23:02:30(ost. akt: 2023-03-22 23:13:18)
Zarząd nowomiejskiego oddziału PZERiI w komplecie

Zarząd nowomiejskiego oddziału PZERiI w komplecie

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Nowym Mieście podsumowało 5 – letnią kadencję i wybrało zarząd organizacji.
Nowomiejski oddział na dzień 31 grudnia 2022 roku liczył 269 członków z różnych miejscowości powiatu nowomiejskiego.
Jak zaznaczyła, Janina Tykarska z zarządu oddziału, organizacja jest apolityczną, niezależną i merytorycznie, podporządkowaną jedynie przepisom statutu oraz ogólnie przyjętym normom.
Niezależność i swoboda działania związku nie wyklucza jednak współpracy z innymi organizacjami pozarządowymi, których cele i zainteresowania są bliskie PZERiI — mówiła Janina Tykarska, skarbnik oddziału.
Zarząd oddziału ceni sobie szczególnie współpracę z samorządami miasta i gmin powiatu nowomiejskiego oraz innymi instytucjami, co służy integracji i ułatwia pozyskanie środków finansowych na różne formy działalności.
Przeprowadzone wybory zarządu nie przyniosły dużych niespodzianek. Przewodniczącym nadal będzie Kazimierz Przybylski, Janina Tykarska skarbnikiem, Ewa Lange sekretarzem, a Bogdan Biegański zastępcą przewodniczącego. Janina Reszka, Kazimierz Milewski, Gizela Jakielska, Teresa Kotewicz i Alicja Szymańska są członkami zarządu. Ponadto w skład komisji rewizyjnej weszli Adela Wiśniewska, Aleksandra Dreszler i Maria Żuralska.
Warto zaznaczyć, że na walne zebranie do Nowego Miasta przybyli przedstawiciele oddziału okręgowego PZERiI — Henryk Świątkowski, przewodniczący i Janusz Kędzior, przewodniczący sądu okręgowego.
Po zakończeniu obrad wszystkich czekała niespodzianka. Na scenie pojawił się zespół śpiewaczy InteGracja z Iławy, który dał koncert piosenek które są znane i łatwo wpadające w ucho. ul

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5