Zebrali ponad tonę nakrętek

2023-01-23 22:40:51(ost. akt: 2023-01-23 22:56:24)

Autor zdjęcia: SP3 NML

Różnego rodzaju akcje charytatywne są już na stałe wpisane w życie szkół, przedszkoli i społeczeństw lokalnych. Są one niezwykle ważnym aspektem w kształtowaniu wśród młodego pokolenia postawy otwartości na niesienie pomocy innym.
Uczniowie, rodzice oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich chętnie podejmują kolejne akcje na rzecz potrzebujących pomocy. Tym razem zbierano nakrętki na rzecz ucznia szkoły, aby pomóc w leczeniu i rehabilitacji. Zebrano ponad tonę nakrętek.
Zbiórka rozpoczęła się na początku listopada 2022 r. Uzyskane ze sprzedaży plastikowych nakrętek pieniądze przeznaczone będą na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji Pawełka, ucznia naszej szkoły. Celem akcji było ukazanie dzieciom i młodzieży, jak ważne jest niesienie pomocy oraz uwrażliwienie ich na potrzeby innych ludzi. Po zakończonej zbiórce dla Pawła, rozpoczynamy kolejną - dla Amelki - dziewczynki z naszego przedszkola, która także potrzebuje pomocy – mówi Ewelina Niścigorska-Bojarska, dyrektor szkoły.
Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły po raz kolejny udowodnili, jak wielkie i otwarte są ich serca, a zaangażowanie w akcję przerosło oczekiwania organizatorów. mk

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5