Piotr Kołakowski brązowym medalistą Mistrzostw Europy Seniorów w Kickboxingu

2022-11-23 08:10:12(ost. akt: 2022-11-23 08:20:40)

Autor zdjęcia: LUKS Zamek Expom Kurzętnik

Przez 9 dni, 850 kickboxerów z 39 europejskich krajów rywalizowało na Mistrzostwach Europy w tureckiej Antalyi. Wśród medalistów znalazł się zawodnik z kurzętnickiego klubu.
— Jest to największy międzynarodowy sukces Piotrka zawodnika LUKS Zamek Expom Kurzętnik — mówi trener Leszek Jobs, który jest trenerem mistrza od 16 lat.

Brąz z Turcji to nie jedyny mistrzowski medal, Piotr Kołakowski może pochwalić się już medalami Mistrzostw Europy z 2013 roku , które odbyły się w Krynicy Zdrój w grupie wiekowej kadet.

Obrazek w tresci


W Turcji rywalizowało jeszcze kilku naszych lokalnych zawodników z MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie i LUKS Zamek Expom Kurzętnik. Byli to podopieczni Sebastiana Prokopa – Natalia Zakrzewska, która reprezentowała Polskę w formule kick light w kategorii wag – 60 kg oraz Albert Mederski kat. wag – 63 kg formuła light contact. Zamek Expom Kurzętnik w Turcji reprezentował jeszcze Krystian Rzepka kat. wag – 79 kg light contact.

Z całej reprezentacji klubów z Kurzętnika i Nowego Miasta, najbliżej do medalu miał jeszcze Albert Mederski, ale walkę o wejście do strefy medalowej przegrał w ostatnich 5 sekundach 3 rundy.

Obrazek w tresci


Jak wyjaśnia trener Leszek Jobs, zawodniczy podczas ME w Turcji walczyli również o kwalifikacje do Igrzysk Europejskich 2023, które odbędą się w Polsce.
— Przepustki takie uzyskali i Krystian Rzepka oraz Albert Mederski będą reprezentować w czerwcu Polskę podczas Igrzysk Europejskich — mówi Leszek Jobs.

Mistrzostwa Europy w Turcji był to udany występ naszych lokalnych kickboxerów i całej Reprezentacji Polskiego Związku Kickboxingu, która w klasyfikacji drużynowej zajęła wysokie 5 miejsce na 39 państw z 36 medalami – 7 złotymi, 12 srebrnymi i 17 brązowymi medalami.

— Bilans zawodników Zamku i Olimpii w Antalyi to jeden brązowy medal, dwie kwalifikacje do Igrzysk Europejskich i dużo kolejnego doświadczenia, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości — podsumowuje Leszek Jobs.

Kadra Polski Seniorów PZKB formuła Light Contact którą od 8 lat prowadzi Leszek Jobs i Henryk Piwowar uzyskała znakomity wynik medalowy 1 złoty , 2 srebrne i 4 brązowe krążki.

Gratulujemy zawodnikom oraz trenerom.

red.
a.laskowska@gazetaolsztynska.pl


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5