Informator, który powinien być w każdym domu seniora. Mamy go w redakcji. Zapraszamy chętnych

2021-12-27 10:55:45(ost. akt: 2021-12-27 11:59:39)
Informatory czekają na chętnych w redakcji "Gazety Nowomiejskiej"

Informatory czekają na chętnych w redakcji "Gazety Nowomiejskiej"

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Do niedawna wszyscy chętni mogli w redakcji otrzymać Nowomiejski Informator Seniora. Pewna pula wydawnictwa się skończyła, ale znów otrzymaliśmy kolejne egzemplarze, które czekają na chętnych.
Przypomnijmy, że Nowomiejski Informator Seniora, to wydawnictwo w formie składanki, które powinno znaleźć się w każdym domu seniora i nie tylko.
Nowomiejski Informator Seniora ma za zadanie ułatwić korzystanie z oferty różnorodnych instytucji, firm i innych podmiotów, adresowanych do osób starszych. Zamieszczone na stronach informacje obejmują opiekę medyczną i społeczną, bezpieczeństwo, a także wskazują miejsca, gdzie można aktywnie i ciekawie spędzić czas i poszerzyć swoją wiedzę. — W informatorze zawarte są adresy, maile i telefony przychodni lekarskich oraz specjalistycznych, rehabilitacyjnych, a także innych instytucji opieki i pomocy. Nie zapomnieliśmy o kontaktach do ośrodków kultury. Wymienione są też kontakty, które mogą być przydatne seniorom — wyjaśnia Lech Bober, jeden z autorów informatora.
Ponadto wydawnictwo zawiera również informacje związane z ulgami dla seniorów oraz niektóre porady praktyczne. Warto nadmienić, że składanka ukazała się z inicjatywy Miejskiej Rady Seniorów, a wydawnictwo jest drugą edycją, uaktualnioną i poprawioną.
Oprócz Lecha Bobera, współautorką wydawnictwa była Urszula Rau. Natomiast sponsorem informatora był burmistrz Józef Blank i oddział jednego z nowomiejskich banków.
Wydawnictwo jest dostępne w redakcji „Gazety Nowomiejskiej” (dla pierwszych gości z drobną niespodzianką) w godzinach od 10 do 16. Zapraszamy zainteresowanych do siedziby gazety przy parkingu (dawna siedziba Straży Miejskiej). ul

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5