Wigilia Polskiego Związku Niewidomych z przedstawieniem przedszkolaków

2021-12-24 22:42:03(ost. akt: 2021-12-24 22:47:07)

Autor zdjęcia: Marcin Sarnowski

Nowomiejski oddział koła Polskiego Związku Niewidomych, jak co roku, zorganizował spotkanie wigilijne dla swoich członków i zaproszonych gości. Był to czas spędzony w miłej atmosferze — przy wspólnym stole, z występem maluchów.
Gości przywitała Lucyna Cendrowska, prezes zarządu koła, która poprosiła wszystkich o chwilę ciszy, by uczcić zmarłego prezesa zarządu okręgu PZN — Piotra Łożyńskiego.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się Damiam Artuszewski, zastępca burmistrza miasta, Jerzy Czapliński, wicestarosta i Tomasz Waruszewski, wójt gminy wiejskiej Nowe Miasto i ksiądz Daniel Milewski, wikariusz parafii w Nowym Mieście. Goście spotkania przekazali życzenia członkom oddziału, po czym wszyscy obejrzeli występujących w klimatycznym, świątecznym przedstawieniu maluchów z przedszkola Szkoły Podstawowej nr 3. Nie obyło się bez wizyty św. Mikołaja, który przybył z workiem pełnym słodkości. Następnie wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu, przy którym śpiewano kolędy.
Nowomiejski oddział PZN obecnie liczy ponad 100 członków. Siedziba oddziału znajduje się w bibliotece przy ulicy Działyńskich. Prezes Lucyna Cendrowska zaznacza, że członkowie w tym roku mieli okazję uczestniczyć w atrakcyjnych wycieczkach w różne strony naszego kraju. Organizowane były również spotkania ze specjalistami różnych dziedzin oraz warsztaty artyterapii. W przyszłym roku planuje się wyjazd do Bułgarii z wypadem do Turcji. ul

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5