Zabawa Andrzejkowa z Klubem Seniora w Gminie Brzozie

2021-11-24 11:54:40 (ost. akt: 2021-11-24 12:03:15)
Migawka z balu w restauracji w Brzoziu

Migawka z balu w restauracji w Brzoziu

Autor zdjęcia: Nadesłane

W Brzoziu odbył się kolejny Bal Seniora. Tym razem zabawa zorganizowana była w miejscowej restauracji z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora oraz nadchodzących Andrzejek.
Gospodarzami Andrzejkowej Zabawy Klubu Seniora była wójt Gminy Brzozie —Danuta Kędziorska-Cieszyńska oraz kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej — Anna Raczkowska, uroczystość natomiast poprowadziła tradycyjnie Halina Borkowska, opiekun Klubu Seniora.
Seniorzy rozpoczęli bal walcem, który ćwiczyli z instruktorem tańca Markiem Tęgowskim na zajęciach tanecznych w Klubie Seniora. Następnie wraz z zespołem „Wszyscy Razem” zaprezentowali występ kabaretowy, który rozbawił publiczność. Niespodzianką dla wszystkich była zabawa Andrzejkowa, w którą seniorzy zaangażowali gości podczas balu.
Po występach uczestnicy Klubu Seniora wraz z gośćmi dali się ponieść muzyce i zabawie. Wszyscy bawili się świetnie, a seniorzy już czekają na kolejny bal.

Przypomnijmy, że Klub Seniora w Brzoziu funkcjonuje od 2020 roku i powstał z inicjatywy Danuty Kędziorskiej-Cieszyńskiej, wójta gminy. Tu warto nadmienić, że gmina Brzozie pozyskała na ten cel prawie milion złotych z dofinansowania z ministerialnego oraz RPO województwa kujawsko - pomorskiego.
Seniorzy spotykają się regularnie we wtorki i czwartki, poza tym uczestniczą w licznych wyjazdach krajoznawczych, do kina i na koncerty. Seniorzy aktywnie uczestniczą w wydarzeniach organizowanych na terenie Gminy Brzozie. Niedawno wzięli udział w Narodowym Czytaniu w Szkole Podstawowej w Wielkim Leźnie oraz czytali wiersze patriotyczne przy okazji uroczystych obchodów Święta Niepodległości 11 listopada. red

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5