Piłkarki ze Szkoły Podstawowej w Kurzętniku mistrzyniami województwa

2021-10-11 16:19:15 (ost. akt: 2021-10-11 16:27:44)

Autor zdjęcia: nadesłane

Dnia 7 października 2021 roku na Orliku w Ostródzie dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Kurzętniku, na codzień trenujące w Klubie Sportowym SMS Kurzętnik, uczestniczyły w Finale Wojewódzkim Mistrzostw Województwa Warmińsko - Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Nożnej Dziewcząt „Moje Boisko Orlik 2012” w kategorii Igrzysk Dzieci.
W wielkim finale spotkały się Mistrzynie Półfinału Wojewódzkiego Grupy A (SP3 Ostróda) z Mistrzyniami Półfinału Wojewódzkiego Grupy B (SP Kurzętnik).

Warto podkreślić, że w drodze do wielkiego finału zawodniczki z SP3 Ostróda wyeliminowały SP5 Ostróda i SP4 Iława, zaś zawodniczki SP Kurzętnik wyeliminowały SP Stare Dłutowo, SSP Tylice, SP Kozłowo i ZPO Działdowo. I właśnie te dwie najlepsze dziewczęce drużyny zmierzyły się w meczu finałowym, gdzie górą okazała się reprezentacja z Kurzętnika.

— Mecz SP3 Ostróda - SP Kurzętnik zakończył się fantastycznym wynikiem 0:2 — relacjonuje trener Jarosław Roszkowski — Bramki dla naszej drużyny zdobyła Zuzia Gortatowska i Olga Jeznach. Wielkie brawa!

Drużyna z Kurzętnika, teraz już Mistrzynie, rywalizowały w składzie: Olga Jeznach, Anita Jeznach, Zuzanna Gortatowska, Lena Łużyńska, Jagoda Domżalska, Nadia Janowska, Hanna Harajda, Natalia Dreszler, Nadia Rogowska, Julia Markiewicz, Lena Zdrojewska, Oliwia Urbańska.

— Występ dziewcząt SP Kurzętnik w wielkim finale to nie był przypadek, piłkarki przed rozegraniem finału wojewódzkiego były aktualnymi Mistrzyniami Województwa W-M SZS, Wicemistrzyniami Województwa WMZ LZS oraz 9 drużyną Mistrzostw Polski LZS — mówi trener Jarosław Roszkowski — Piłkarki od początku spotkania narzuciły swój styl gry i szybko zdobyte dwie bramki do końca meczu finałowego pozwoliły kontrolować spotkanie.

Serdecznie gratulujemy zawodniczkom i trenerowi. Tak trzymać!


red.al
nowemiasto@gazetaolsztynska.pl


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5