Super Sołtysi nagrodzeni!

2021-05-21 15:32:03 (ost. akt: 2021-05-21 16:04:37)
Na chwilę po wręczeniu statuetek i dyplomów zwycięskim sołtysom

Na chwilę po wręczeniu statuetek i dyplomów zwycięskim sołtysom

Autor zdjęcia: Dariusz Lewandowski

W piątek, 21 maja w Urzędzie Gminy Nowe Miasto z siedzibą w Mszanowie, odbyło się kameralne spotkanie, podczas którego nagrodzeni zostali Super Sołtysi powiatu nowomiejskiego 2021 roku.
W dorocznym plebiscycie Super Sołtys, czytelnicy i internauci "Gazety Nowomiejskiej" wybierają spośród wszystkich sołtysów powiatu nowomiejskiego, najlepszego włodarza wsi. Głosowanie odbywało się za pomocą SMS-ów.
Tegoroczna edycja zakończyła się 3 marca, wtedy poznaliśmy Super Sołtysa powiatu nowomiejskiego 2021 roku.

Czytelnicy i Internauci "Gazety Nowomiejskiej" swoimi głosami zdecydowali, że podium tej zabawy w całości należy do sołtysów z gminy Nowe Miasto. I to właśnie w siedzibie tej gminy odbyło się spotkanie podczas którego Super Sołtysi zostali nagrodzeni. Dyplomy i statuetki wręczył Stanisław R. Ulatowski, redaktor naczelny "Gazety Nowomiejskiej" oraz wójt gminy Nowe Miasto, Tomasz Waruszewski.

Super Sołtysem 2021 roku została wybrana Edyta Gorzka stojąca na czele sołectwa Bagno. Na drugim miejscu jest Krzysztof Słowik ze wsi Gryźliny, a podium zamyka Edyta Bendkowski, sołtys Radomna.

Dziękujemy Czytelnikom i Internautom „Gazety Nowomiejskiej” za udział w naszej zabawie. Plebiscyt to zawsze doskonała okazja, aby podziękować swoim sołtysom, przypomnieć sobie o nich nie tylko od święta, bo każdy stara się wiele zrobić dla swojej wsi. W domach z tabliczką „sołtys” mieszkają ludzie, którzy zdecydowali się poświęcić część własnego życia dla swojej małej, lokalnej społeczności. W Polsce jest około 40 tysięcy sołtysów. Co ciekawe, przemiany obyczajowe nie ominęły obszarów wiejskich – jeszcze kilkadziesiąt lat temu sołtysami byli praktycznie wyłącznie mężczyźni, a dziś panie stanowią prawie jedną trzecią w tej grupie. Gratulujemy wszystkim paniom i panom, którzy są sołtysami. A szczególnie naszym Super Sołtysom Powiatu Nowomiejskiego 2021 Roku.

red.al
nowemiasto@gazetaolsztynska.pl2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5