Policyjny dozór za posiadanie znacznych ilości narkotyków

2020-09-07 14:49:18(ost. akt: 2020-09-07 15:01:14)
Młody mężczyzna został zatrzymany

Młody mężczyzna został zatrzymany

Autor zdjęcia: KPP Nowe Miasto

Na wniosek policjantów Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Nowym Mieście Lubawskim zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego wobec 17–letniego mężczyzny, który posiadał przy sobie amfetaminę. Zgodnie z postanowieniem prokuratora mężczyzna w ramach dozoru policyjnego 3 razy w tygodniu będzie musiał meldować się w komendzie.
W minionym tygodniu policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego podczas patrolowania ulicy Jagiellońskiej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem golfem. W trakcie legitymowania uwagę funkcjonariuszy zwrócił na siebie pasażer auta, który zachowywał się nerwowo. Policjanci dokonali jego kontroli osobistej w wyniku której znaleźli przy 17-latku fiolkę z białym proszkiem. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komendy. Podczas dalszego przeszukania mundurowi ujawnili przy nim kolejne narkotyki – łącznie ponad 166 gramów amfetaminy.

 Zebrany materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej. Prokurator na wniosek policjantów zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór. Mężczyzna musi 3 razy w tygodniu meldować się w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim.

17-letni mieszkaniec miasta odpowie teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwo zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
KPP Nowe Miasto

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. sdd #2971084 | 10.10.*.* 11 wrz 2020 16:16

    Szkoda że nie spadają do szkół. Wyłapaliby też sporo

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5