Kickbokserzy z Nowego Miasta i Kurzętnika na wspólnym obozie sportowym

2020-09-07 11:10:18 (ost. akt: 2020-09-07 11:11:21)

Autor zdjęcia: nadesłane

Od czterech lat, w ostatni tydzień sierpnia kickbokserzy MUKS i Zamku Expom spotykają się nad jeziorem Hartowieckim na obozie sportowym. To dwa największe kluby trenujące kickboxing w powiecie nowomiejskim.
Sportowcy trenowali i integrowali się w Ośrodku Wypoczynkowym „Hartek”. To miejsce idealnie wpisuje się w potrzeby zawodników o czym informuje trener Leszek Jobs - Mamy tam wszystko czego nam brak, żeby dobrze potrenować, ale także odpocząć po ciężkich treningach.
Kickbokserzy trenowali trzy razy dziennie, jednak pozasportowych atrakcji nie brakowało i siły na nie starczało.
- Były gry i zabawy, kąpiel w jeziorze, spływ kajakowy. Był nawet seans filmowy o naszym 9 krotnym Mistrzu Świata, zawodowców Marku Piotrowskim. Mamy nadzieję że program obozu był tak ułożony, że nikt z naszych 42 podopiecznych się nie nudził - mówi Leszek Jobs.

Obozowiczów odwiedzali także goście związani od lat z kickboxingiem. Jednym z nich był Henryk Piwowar, trener Kadry Narodowej Seniorów w Kickboxingu w formule Light Contact PZKB z ramienia Polskiego Związku Kickboxingu, który poprowadził dwie jednostki treningowe z naciskiem na techniki nożne, oraz jeden trening bokserski. Nad hartowieckim jeziorem pojawił się także Mirosław Karwiński, Mistrz Świata Full Contact w kickboxingu z 1997 roku, który poprowadził jeden, bardzo intensywny trening z naciskiem na techniki bokserskie.
Jednym z uczestników obozu był Jakub Cieplak, nowomieszczanin, wokalista, uczestnik The Voice Kids, który zaśpiewał kilka piosenek za co otrzymał gromkie brawa.

- Tak się złożyło, że wszystkie zawody z pierwszej części sezonu, z powodu wirusa Covid19, zostały przełożone na drugą połowę roku, więc taki obóz, akurat w tym okresie był strzałem w dziesiątkę. - podsumowuje Leszek Jobs ze sportowym pozdrowieniem dla czytelników Gazety Nowomiejskiej od Zawodników i Trenerów Zamku i Olimpii.

Przed zawodnikami klubów z Kurzętnika i Nowego Miasta nadszedł czas powrotu do rywalizacji. Pierwsze zawody po przerwie odbędą się w dniach 4-9 września w Krynicy.

Alina Laskowska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5