Chcesz zostać żołnierzem - odwiedź punkty informacyjne w Iławie i Ostródzie

2020-07-04 18:14:22 (ost. akt: 2020-07-04 18:23:44)
Zainteresowanie zawodem żołnierza widać nawet wśród uczniów - Dzień Zawodoznawczy w Mrocznie

Zainteresowanie zawodem żołnierza widać nawet wśród uczniów - Dzień Zawodoznawczy w Mrocznie

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Pod koniec czerwca ruszył kolejny etap kampanii promocyjno – informacyjnej Ministerstwa Obrony Narodowej „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”. Przez okres wakacji w mobilnych punktach rekrutacyjnych na terenie kraju będzie można uzyskać informacje na temat służby wojskowej. Powstaną one też w Ostródzie i Iławie.
Do końca wakacji w mobilnych punktach rekrutacyjnych na terenie całego kraju przedstawiciele Wojskowych Komend
Uzupełnień, podchorążowie Akademii Wojskowych oraz żołnierze jednostek wojskowych będą przedstawiać propozycje służby wojskowej w Wojsku Polskim.

Celem kampanii jest zwiększenie stanu osobowego armii we wszystkich Rodzajach Sił Zbrojnych RP (wojskach lądowych, siłach powietrznych, marynarce wojennej, wojskach specjalnych, wojskach obrony terytorialnej).

W dniach 8 – 9 lipca 2020 roku w ramach kampanii, działania promocyjne realizował będzie mobilny zespół rekrutacyjny Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ostródzie, w skład którego wejdą żołnierze 20. Brygady Zmechanizowanej, 4. Warmińsko – Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej i podchorążowie Akademii Wojskowych.

Zainteresowani służbą wojskową, chcący zostać żołnierzem Rzeczypospolitej, powinni odwiedzić punkty promocyjne. Będą się one znajdowały w środę, 8 lipca, na Bulwarze nad Jeziorem Drwęckim w Ostródzie oraz w czwartek, 9 lipca, na plaży miejskiej przy ul. Kajki w Iławie. Osoby, które odwiedzą punkty promocyjno – informacyjne w Ostródzie i Iławie w godz. od 9 do 15 będą mogły porozmawiać o służbie wojskowej, zasadach rekrutacji i naboru do ochotniczych form służby wojskowej, dostępnych ścieżkach kariery i perspektywach rozwoju. Żołnierze opowiedzą też o własnych doświadczeniach oraz przekażą materiały informacyjne i promocyjne.
Grażyna JonowskaKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. BOLKO #2944085 | 176.221.*.* 5 lip 2020 09:05

    podobno nie ma chętnych z powodu ze za mało im płacą. A służba to 8 godzin dziennie a po godzinach do domu. Jakie to wojsko? Za cara 25 lat służyli

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5