Ciało zaginionego wędkarza odnalezione

2019-07-22 09:57:12(ost. akt: 2019-07-22 13:23:24)

Autor zdjęcia: OSP Bratian

Przez cały weekend trwały poszukiwania wędkarza na Jeziorze Skarlińskim. W poniedziałek rano jego ciało wypłynęło z toni.
W czwartek (18 lipca) pochodzący z Brodnicy wędkarz łowił ryby na Jeziorze Skarlińskim (gm. Nowe Miasto Lubawskie). W piątek na jeziorze zauważono pustą, dryfującą łódkę z uporządkowanym sprzętem wędkarskim. Mężczyzny nie było w środku. Jako pierwsi podaliśmy informację o poszukiwaniach i apel o pomoc.

Rozpoczęły się szeroko zakrojone poszukiwania. Jezioro ma niecałe 300 hektarów powierzchni. Pracowali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście, druhowie - ochotnicy z Bratiana, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Brodnicy, nowomiejska Straż Rybacka i policja. Poszukiwania na jeziorze prowadziły również prywatne osoby, w tym nurek.

W poniedziałek do poszukiwań dołączyła łódź policji z Olsztyna. Na miejsce jechał również sonar z Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie. Przed przyjazdem specjalistycznej aparatury policjanci wraz z jednym z wędkarzy zauważyli ciało, które wypłynęło na taflę jeziora.

Tragicznie zmarły mężczyzna miał 61 lat. W chwili obecnej nie jest znany przebieg zdarzeń i przyczyna śmierci. Sprawę zbada Prokuratura Rejonowa w Nowym Mieście Lubawskim.

mzal
Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Z nad jeziora Skarlińskiego #2765749 | 5.173.*.* 22 lip 2019 14:11

    Czlowieku zastanów się co piszesz szkoda ryb a rodzina straciła bliska osobę nie chciał byś aby to ciebie spotkało

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5