Bez kąpielisk, niemal bez legalnych miejsc kąpieli

2019-07-02 12:26:23(ost. akt: 2019-07-02 12:30:26)
Zachód słońca nad Jeziorem Skarlińskim

Zachód słońca nad Jeziorem Skarlińskim

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

W powiecie nowomiejskim jest w tym sezonie tylko jedno miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli. Sanepid apeluje o stworzenie pełnoprawnego kąpieliska.
Kolejny rok z rzędu w powiecie nowomiejskim nie ma żadnego kąpieliska z ratownikiem i przebadaną wodą. Co więcej, z powodu trudnej procedury (potrzebne są pozwolenia Wód Polskich, właściciela terenu oraz uchwała Rady Gminy) przez miesiąc będzie funkcjonować tylko jedno miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli, które będzie działać od 17 lipca na terenie ośrodka wypoczynkowego “Cedrob” nad jez. Wielkie Partęczyny. Póki co nikt inny nie złożył wniosku.

— Apeluję do włodarzy, by przemyśleć ideę wspólnego dofinansowania jednego kąpieliska z ratownikiem. W tym momencie nasz powiat jest pozbawiony bezpiecznego miejsca do wakacyjnej rekreacji nad wodą — mówi Ewa Pielak, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Mieście.

mzal


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. 00dlawopr1 #2756218 | 83.9.*.* 2 lip 2019 13:40

    W powiecie nowomiejskim nie ma i nie będzie strzeżonych kąpielisk. Co za tym idzie nie będzie bezpiecznego miejsca do wypoczynku i rekreacji nad wodą. Jestem w stanie na palcach jednej ręki wymienić RATOWNIKÓW wopr z ważnymi papierami i doświadczeniem, którzy znają akweny wodne w powiecie i sprostają tak odpowiedzialnej pracy nad wodą z ludźmi. W gestii gestora obiektów takich jak PARTĘCZYNY jest zorganizowanie bezpiecznego kąpieliska. Na każde 50 mb lini brzegowej jeden Ratownik WOPR (stopień zawodowy) z papierami KPP, kolejna sprawa sprzęt - nie ma opcji, że ktoś wyłoży np. 10 tysięcy na sprzęt do zabezpieczeń. Największym błędem naszych włodarzy jest to iż nie powstało nigdy Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Warmińsko – Mazurskiego Oddział Miejsko – Powiatowy w NML. Dyskutować na ten temat można godzinami i toczyć dywagacje na ww. temat. Organizować kąpielisko w SEZONIE ? WSTYD Nikt nie przyjdzie pracować jako ratownik w powiecie nowomiejskim za takie pieniądze jak się słyszy (2500 pln? buahaha) dodatkowo bez wsparcia innych służb. Ratownik ma być szanowany na plazy i to on na niej decyduje a nie jakiś Seba spod sklepu co w czapce wpierdolce najebany przychodzi i grandzi i szuka atencji oraz utrudnia i nie przestrzega zasad panujących na kąpielisku. ZA ZORGANIZOWANIE KĄPIELISK BIORĄ SIĘ OSOBY BEZ WYOBRAŹNI I POJĘCIA JAK TO MA WYGLĄDAĆ I JAKIE SĄ PRZEPISY PRAWNE... pzdr poruszony mieszkaniec

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5