Kto żyw na jarmark!!!

2018-03-23 11:35:01(ost. akt: 2018-03-23 11:43:40)
Tak było w ubiegłym roku...

Tak było w ubiegłym roku...

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W najbliższą niedzielę, 25 marca, na nowomiejskim rynku rozstawi się Jarmark Wielkanocny. Zapewne wielu mieszkańców powiatu i terenów ościennych wybiera się na imprezę. Przedstawiamy szczegółowy harmonogram jarmarku, któremu patronuje od początku „Gazeta Nowomiejska”
O godz. 9 Starosta Nowomiejski powita wystawców i gości i trwał będzie konkurs na najładniejszą ozdobę wielkanocną (prosimy o dostarczenie podpisanej ozdoby: imię, nazwisko i nr stolika (na stoliku obok namiotu starostwa)

Godz. 9.15 — Występy wokalne dzieci z MCK. Wystąpią kolejno: Roksana Kłosowska „Szukam czasu” Paulina Pijaczyńska „Różowa piosenka”, Amanda Ziółkowska „Matoł”,Aleksandra Jaroszewska „Cud w szafie”, Milena Bartnicka „Najlepsza koleżanka”, Magdalena Jaroszewska „Śpiewam i tańczę”, Marta Deredas „W wesołym miasteczku”, Jakub Cieplak „Przed szansą”, Maja Cieplak „Spór kredek”, Hanna Chiniewicz „Koci, wesoły świat”, Agata Chiniewicz „Różowa piosenka”, Nikodem Słupski „Przyjaciel deszczową porą”, Martyna Jamroży „Piosenka drewnianych lalek”, Paulina Jamroży „Płacze moje serce”, Aleksandra Lewicka „Rękawiczki”, Anastazja Nowicka „Etiuda”, Weronika Tatulińska „Biegnij przed siebie”, Agnieszka Droma „Wiosna i deszcz”, Klaudia Dudulska „Chłopiec z drewna”

Godz.10 — Starosta Nowomiejski Andrzej Ochlak poczęstuje staropolskim żurem
Godz. 10.30 -11.30 — Wręczanie certyfikatów oraz upominków wystawcom Jarmarku przez Starostę Nowomiejskiego.

Godz. 11 -12 — Animacje dla dzieci z grupą Kondeja Kompany, spacerujący zając częstuje słodkościami, z którym można zrobić sobie zdjęcie.
Godz. 11.55 — Akcent związany z Kurzą Górą, ogłoszenie konkursu na „Kurze Jajo”.
Godz. 12 — Rozstrzygnięcie Powiatowych Konkursów Plastycznych „Baranek jak malowany” i „Baranek Wielkanocny, a oto wyniki:
W kategorii kl. I-III „Baranek jak malowany”:
1 miejsce Alicja Bojarska SP1 NML
2 miejsce Miłosz Stasiński SP Tereszewo
3 miejsce Maria Makowska SSP Tylice
3 miejsce Kamil Pruchniewski SP Kurzętnik

Wyróżnienia:
Brajan Kowalewski Zespół Szkolno- Przedszkolny Szwarcenowo
Mateusz Szymański SP Bratian
Bartosz Górtatowski SP Gwiździny
Ivette Bendkowski SP Radomno
Aleksandra Gosik SSP Tylice
Jakub Gross SP Bratian
Maja Cegielska SP Brzozie Lubawskie
Szymon Wiśniewski SP Gwiździny
Dominika Marchlewska SP Gwiżdziny
Martyna Zombecka SP nr 1 NML
Juna Tausend SP Brzozie Lub.

W kategorii kl. IV- VII „Baranek Wielkanocny”:
1 miejsce Aleksandra Preus SP Gwiździny
2 miejsce Jakub Wolski SP Bratian
3 miejsce Natalia Wit SP Biskupiec

Wyróżnienia:
Bartłomiej Paczkowski SP Gwiździny
Zuzanna Typa SP Biskupiec

Godz. 12.30 Rozstrzygnięcie konkursów:
rozstrzygnięcie konkursu na „Kurze Jajo” — wręczenie nagród ….
Rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą ozdobę wielkanocną wśród wystawców, wręczenie statuetki.
O godz. 14 nastąpi zakończenie Jarmarku.

W tym roku mają też być litewskie wędliny
.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5