Sokoły z Nowego Miasta walczą o medale w całej Polsce

2017-10-03 09:46:17(ost. akt: 2017-10-03 09:47:57)

Autor zdjęcia: nadesłane

Wrzesień w Uczniowskim Klubie Sportowym Sokół obfitował w starty w zawodach.
UKS Sokół był organizatorem I Rzutu Ligi Szkolnej Warmii i Mazur w zapasach. Złote medale zdobyli Hubert Jabłoński oraz Ewelina Ziółkowska, srebrne Ksawery Jagielski i Konrad Grzymowicz. Ten ostatni zawodnik startował w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Makroregionu D w zapasach w stylu klasycznym w Grajewie. Zajął tam zajął 7 miejsce w kategorii wagowej 66 kg i zdobył 1 cenny punkt do współzawodnictwa dzieci i młodzieży Ministerstwa Sportu i Turystyki . Kilka dni później zawodnicy i zawodniczki klubu UKS Sokół startowali w zawodach Pierwszego Kroku na warszawskiej Białołęce, gdzie drużynowo zajęli drugie miejskie. Indywidualne złoto wywalczyli: Ewelina Ziółkowska, Hubert Jabłoński, Olaf Hinc, Igor Kalinowski, Mikołaj Malinowski i Paweł Ługiewicz. Srebrne medale zdobyli Karolina Wilk, Karolina Jabłońska oraz Ksawery Wilk, a brązowe Patryk Pokojski, Aniela Grzymowicz i Miłosz Bochenek.

W końcu września swój życiowy sukces odniosła Ewelina Ziółkowska zdobywając srebrny medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Makroregionu D (województwa warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie i kujawsko-pomorskie) w zapasach kobiet w kategorii wagowej 67 kg. Dodatkowo zawodniczka zdobyła dla klubu 2 punkty do Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży Ministerstwa Sportu i Turystyki. W październiku na sportowców czekają starty w III Pucharze Polski Kadetów w Radomiu oraz start w zawodach zapaśniczych w Elblągu.