Rok 2014 zakończył się dla uczniów Norwida sukcesem

2015-01-04 10:41:27 (ost. akt: 2015-01-04 10:57:46)

Autor zdjęcia: Tadeusz Banowski

2014 rok zakończyli sukcesami uczniowie Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Nowym Mieście Lubawskim, którzy uczestniczyli w Ogólnopolskich Konkursach "Bliżej Norwida" w Warszawie, przeprowadzanych w kilku kategoriach.
W tym roku szkolnym w Konkursie Śpiewania Poezji Cypriana Norwida III miejsce jury przyznało dla Oliwii Mowińskiej i Dominika Światkowskiego z klasy Ia LO, którzy do własnej muzyki zaśpiewali utwór „Italiam! Italiam!”. W Konkursie Interpretacji Plastycznej podwójny sukces odniosła Karolina Szymankiewicz z tej samej klasy, która wykonała dwie prace i uzyskała: II miejsce za interpretację wiersza „Pióro” oraz wyróżnienie za pracę do tekstu „Sfinks”.
Po raz pierwszy do konkursu zgłoszone zostały prace gimnazjalistów, którzy wzięli udział w warsztatach plastycznych poświęconych twórczości Norwida, zorganizowanych przez nowomiejskie liceum. Na zajęcia, zgłosiła się duża grupa gimnazjalistów z Nowego Miasta Lubawskiego, której przewodniczyła p. Maria Wilemska oraz uczennica z gimnazjum w Bielicach, którą artystycznie „prowadzi” p. Sylwia Pisarska. Spośród wielu zgłoszonych do konkursu prac gimnazjalistów warszawskie jury przyznało wyróżnienie dla Zuzanny Mierzyńskiej z Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim za interpretację wiersza „Samotność”. Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem p. Tadeusza Banowskiego. Laureatom serdecznie gratulujemy!

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na nowemiasto.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: tb

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ffffff #1626844 | 164.127.*.* 6 sty 2015 16:08

  Gratulacje dla wspaniałych zdolnych i pracowitych młodych ludzi ,podziękowania dla nauczyciela a szczególnie dla rodziców .

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. Anka #1624837 | 77.87.*.* 4 sty 2015 16:20

  gratulacje dla młodzieży i opiekuna!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. m!! #1624674 | 83.6.*.* 4 sty 2015 13:17

  Brawo!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5