Zespół Opieki Zdrowotnej w Nidzicy z prestiżową nagrodą!

2023-05-26 07:00:00(ost. akt: 2023-05-23 18:24:49)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

„Gazeta Olsztyńska” postanowiła docenić firmy i instytucje, które przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku Warmii i Mazur. Po raz pierwszy zostały wręczone statuetki „Marki z Warmii i Mazur”. Inspiracją do powstania tej nagrody jest magazyn, który od ponad dwóch lat pod tym właśnie tytułem wydaje „Gazeta Olsztyńska”. Jedną z prestiżowych nagród otrzymał Zespół Opieki Zdrowotnej w Nidzicy. Z rąk Andrzeja Senkowskiego, właściciela „Gazety Olsztyńskiej” i „Dziennika Elbląskiego” przyjęła ją dyrektor szpitala Anna Osłowska.
— Podczas VII Kongresu Przyszłości otrzymała Pani wyjątkową nagrodę - Marki Warmii i Mazur za uruchomienie pierwszego w województwie warmińsko-mazurskim oddziału geriatrycznego. Proszę opowiedzieć nam o tej inwestycji.
— Na ten dzień pacjenci, kadra szpitala, a także mieszkańcy powiatu nidzickiego czekali od dawna. Otworzyliśmy pierwszy w województwie oddział geriatryczny. Jest to dla nas ogromny sukces. Przedsięwzięcie udało się dzięki ogromnemu zaangażowaniu i wysiłkowi logistycznemu personelu oraz odwadze władz samorządowych.
Oddział wyposażony jest w 28 łóżek. Pacjenci przebywają w salach dwuosobowych wyposażonych w łazienkę. Mamy nowoczesny punkt pielęgniarski z punktem przygotowawczym, gabinet zabiegowy, pokój socjalny, salę do zabiegów fizjoterapeutycznych wyposażoną w profesjonalny sprzęt. Cały oddział jest czysty, nowy, przestronny, jasny. Wartość inwestycji to około 20 milionów złotych.

— W nidzickim szpitalu znajduje się też nowoczesne centrum diagnostyczne, które wkrótce będzie w pełni wyposażone.
— Rzeczywiście, w nidzickim szpitalu powstało nowoczesne centrum diagnostyki obrazowej z pełnym wyposażeniem, czyli tomografem, rezonansem - a dzięki wygranemu konkursowi - również nowoczesnym RTG. W marcu Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego podjął decyzję o dofinansowaniu projektu "Zakup specjalistycznej aparatury diagnostycznej i wyposażenia medycznego na potrzeby usług świadczonych w Zespole Opieki Zdrowotnej w Nidzicy". Zakup nowego aparatu RTG to koszt rzędu 1.8 mln zł, z czego 1.5 mln zł, czyli 81% wynosi dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego. Otrzymane środki pozwolą też na refinansowanie zakupu ramienia C do wykonywania zabiegów ortopedycznych i urologicznych. Realizacja zadania przewidziana jest do końca września. Dzięki temu ZOZ w Nidzicy zamieni się w nowoczesne centrum zapewniające całościową diagnostykę obrazową, czyli tomograf, rezonans i nowoczesny RTG.
Jeszcze niedawno w nidzickim szpitalu do diagnostyki wykorzystywany był tylko sprzęt RTG. Teraz poszerzyliśmy bazę aparaturową o rezonans i dwa tomografy, oba pracują: jeden na potrzeby ambulatorium, czyli pacjentów z zewnątrz, a drugi dla pacjentów szpitalnych i dla ostrych przypadków. Pomysł stworzenia nowoczesnego centrum diagnostycznego to wyjście naprzeciw potrzebom starzejącego się społeczeństwa.
W 2022 roku Zespół Opieki Zdrowotnej w Nidzicy wykonał 3000 badań tomografii komputerowej. To znacznie więcej, niż zakładaliśmy. Pacjent nie czeka już pół roku w kolejce, tylko ma wykonane badanie z tygodnia na tydzień, z miesiąca na miesiąc. A to nie ma swojej ceny. Długi termin oczekiwania wiąże się z pogarszaniem stanu zdrowia pacjenta. A my dbamy o to, by poprawiać komfort i jakość życia naszych mieszkańców.

— Zapewniacie bardzo dobre warunki pracy i wciąż poszukujecie ludzi do pracy. Dlaczego warto pracować w Zespole Opieki Zdrowotnej w Nidzicy?
— To przede wszystkim dobre warunki, możliwość rozwoju i awansu, satysfakcjonująca praca. Wdrażamy nowoczesne technologie, wyposażamy szpital w nowy sprzęt. Tworzymy przyjazną atmosferę pracy, mamy zgrany zespół. Ponadto finansujemy naukę w zawodach medycznych. Nidzicki szpital poszukuje młodych ludzi do pracy na wymianę pokoleń. Kadra zarządzająca ma świadomość, że młodzi ludzie chcą pracować w dobrych warunkach. W związku ze starzeniem się społeczeństwa, wiele osób potrzebuje opieki. Dlatego, coraz więcej osób chce się kształcić w zawodach medycznych.
Mamy bardzo dobre warunki do edukacji i zachęcamy młodych ludzi do podejmowania wyzwań i kształcenia się w kierunku zawodów medycznych. Wszystkie praktyki można odbywać w Nidzicy. Rozpoczęły się już zajęcia dla studentów wydziału lekarskiego z geriatrii. Prowadzimy też zajęcia dla wydziału pielęgniarskiego, mamy podpisane umowy z uczelniami wyższymi, kształcimy również opiekunów i adeptów wszystkich zawodów medycznych.
Zespół Opieki Zdrowotnej w Nidzicy poszukuje nie tylko lekarzy i pielęgniarek, ale też pracowników administracji, specjalistów ds. systemów informatycznych, analityków danych, specjalistów rehabilitacji - ludzi kreatywnych, pomysłowych, szukających rozwiązań. Poszukujemy lekarzy geriatrów, internistów, chirurgów, radiologa a także ludzi kształcących się w tych zawodach.

Obrazek w tresci

Anna Osłowska - dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Nidzicy odebrała prestiżową nagrodę
fot. Zbigniew Woźniak

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5