Współpraca TS NIDA z czeskim Rotas Rotava

2023-05-20 10:00:00(ost. akt: 2023-05-19 15:15:37)

Autor zdjęcia: TS Nida Nidzica

Towarzystwo Sportowe NIDA w Nidzicy w ramach swojej działalności sportowej od kilkunastu lat współpracuje z zagranicznymi klubami.
W zawodach w Nidzicy organizowanych przez TS NIDA regularnie biorą udział sztangiści z Czech, Słowacji, Ukrainy, Litwy, Norwegii a wcześniej także z Rosji (Kaliningrad) i Białorusi.

Pierwszym klubem zagranicznym, z którym nasze stowarzyszenie nawiązało kontakt był Rotas Rotava z Republiki Czeskiej.

W ramach współpracy - od 2009 r. - zawodnicy z Czech co roku uczestniczą w zawodach organizowanych w Nidzicy o Puchar Burmistrza i Starosty a nasi zawodnicy wyjeżdżają na turnieje do czeskiej Rotavy.

Przedstawiciele TS NIDA są w stałym kontakcie z Prezesem klubu – Janem Sedlbauerem oraz trenerem – Vaclavem Zronkiem. Głównym sponsorem czeskiego klubu jest firma ROTAS STROJIRNY a jej właściciel Jiri Hruza aktywnie uczestniczy w działalności sportowej w regionie.

Zawodnicy TS NIDA wielokrotnie wygrywali międzynarodowe turnieje w Rotavie a czescy sztangiści bardzo dobrze prezentowali się na zawodach w Nidzicy.

W tym roku w sierpniu wybieramy się na kolejne zawody do Rotavy, tym razem z okazji 65-lecia czeskiego klubu, a zawodnicy z Czech przyjadą do nas na turniej we wrześniu.

Cieszymy się ze współpracy z naszymi przyjaciółmi z czeskiej Rotavy.

TS Nida Nidzica

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

fot. TS Nida Nidzica

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5