Jacek Kowalczyk pobiegł w 31. Biegu Powstania Warszawskiego

2022-08-08 13:17:14(ost. akt: 2022-08-08 13:26:17)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Bieg Powstania Warszawskiego to jedna z najpopularniejszych i największych imprez biegowych z historią w tle. Zawsze towarzyszy jej podniosła atmosfera.
Bieg rozgrywany jest w godzinach wieczornych na dwóch dystansach - 5- i 10-kilometrowym. Jest on drugą imprezą Warszawskiej Triady Biegowej ,,Zabiegaj o pamięć" organizowaną przez Aktywną Warszawę i Fundację "Maraton Warszawski".

W tym roku wydarzenie uświetniła obecność wyjątkowych gości - prof. Leszka Żukowskiego ps. "Antek" i Jerzego Mindziukiewicza, żołnierzy Powstania '44.

Niezwykłym smaczkiem był tegoroczny medal przypominający zegarek kieszonkowy wskazujący Godzinę W. Na "cyferblacie" pojawiał się naturalnie również symbol Polski Walczącej.

W tegorocznej edycji wzięło udział przeszło 7 tysięcy uczestników, którzy przemierzyli trasę od startu w pobliżu Pomnika Powstania Warszawskiego na Placu Krasińskich aż do mety przy ulicy Konwiktorskiej, stanowiącej linię frontu w czasach powstania.

W tym ważnym miejscu pojawił się także reprezentant Nidzica Biega, Jacek Kowalczyk. Jacek ulegając atmosferze wzniósł się na wyżyny swoich możliwości i mimo intensywnego opadu deszczu przekroczył metę w bardzo dobrym czasie: 40:35.

Był 150 mężczyzną na mecie. Serdecznie gratulujemy, Jacku!

E.L.

Obrazek w tresci

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5