Matka z dzieckiem potrąceni przez osobówkę

2018-11-15 12:50:46 (ost. akt: 2018-11-15 12:53:11)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: archiwum

Nidziccy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, podczas którego została potrącona kobieta jadąca na rowerze i przewożąca 8-letnie dziecko. Uczestnikom tego zdarzenia nic poważnego się nie stało, jednakże policjanci w dalszym ciągu apelują do kierowców i pieszych o wzmożoną ostrożność, a rowerzystom przypominają o korzystaniu ze ścieżek rowerowych.
Również wczoraj kilkanaście minut po godz. 9:00 oficer dyżurny nidzickiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym jakie miało miejsce na ul. Mickiewicza w Nidzicy.

Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że kierująca samochodem osobowym marki Renault, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu rowerzystce przewożącej dziecko i potrąciła ich. 61-latka natychmiast zabrała matkę oraz 8-letnie dziecko do szpitala w Nidzicy.

Na szczęście skończyło się tylko na ogólnych potłuczeniach. Jak później ustalono rowerzystka w chwili zdarzenia drogowego nie korzystała ze ścieżki rowerowej. Obie uczestniczki tego zdarzenia był trzeźwe. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym kierującej renaultem zatrzymano prawo jazdy.


Przypominamy !

W pierwszej kolejności to my sami odpowiadamy za swoje bezpieczeństwo! Dlatego zadbajmy o to, by jako pieszy być zawsze dobrze widocznym na drodze, pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania wobec innych użytkowników drogi i przestrzegajmy przepisów dotyczących ruchu pieszych. Natomiast wsiadając za kierownicę bądźmy zawsze skupieni na drodze i jej bezpośrednim otoczeniu, a dojeżdżając do przejścia dla pieszych upewnijmy się, czy ktoś właśnie na nie nie wchodzi.

Na ulicach, gdzie występują ciągi pieszo – rowerowe kierowca włączając się do ruchu, bądź wjeżdżając na teren swojej posesji jest zmuszony przejechać po ścieżce pieszo – rowerowej. Według przepisów prawa kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany zachować szczególna ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerzyście jadącemu na wprost po jezdni, pasie ruchu dla rowerów lub drodze dla rowerów. Pamiętajmy, że rowerzyści poruszają się z większymi prędkościami niż piesi oraz są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego.


kpp


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. wqr...ny na PO i PSL #2628691 | 178.235.*.* 21 lis 2018 21:00

  Znowu ochrona BANDYTÓW DROGOWYCH, którzy prawie jeżdżą po pieszych na przejściu dla pieszych dzisiaj NNI 187043 - post USUNIĘTY to jest SQR...ństwo! Oczywiście popier... blondynka za kierownicą i pewnie znajoma "dziennikarzy" POpier...ych z tej strony! Chcecie żebym was obmalował na portalu ogólnopolskim?! Usuńcie ten post, to się przekonacie, szczyle pier...ne!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 2. AAA #2624507 | 5.173.*.* 15 lis 2018 21:23

  Rowerzyści,przed przejściem dla pieszych ściąga się swoje cztery litery z roweru i się przechodzi,a nie pędzi ze ścieżki rowerowej wprost pod maskę.Ludzie,szanujmy się.

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz

 3. xeb #2624467 | 83.31.*.* 15 lis 2018 20:38

  Co by się nie wydarzyło, zawsze winny jest kierowca. Choćby Ci rowerzysta/pieszy pod maskę wskoczyli, to zawsze wina kierowcy, który powinien się w sekundzie teleportować w bezpieczne dla ROWERZYSTY/PIESZEGO miejsce. Logika! I po co stosować się do ścieżek rowerowych, chodników, pasów i uważać na drodze, jak i tak każda bezmyślność ROWERZYSTY/PIESZEGO będzie winą kierowcy...

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 4. poziom #2624256 | 89.228.*.* 15 lis 2018 17:46

  gazety niemieckiej

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 5. Coś tu nie tak. #2624116 | 188.147.*.* 15 lis 2018 16:01

  Napisane że rowerzystka nie poruszała się po ścieżce rowerowej, a więc poruszała się po chodniku. Po chodniku można jeździć jeżeli ograniczenie prędkości na ulicy jest 70 lub powyżej. Czyli w najlzejszym przypadku powinna być tu współwina ale policja jak zwykle się popisala zabierając prawojazdy nieswiadomej kobiecie. Na chodniku to rower ma uważać a nie kierowca bo jak wcześniej wspomniano rower porusza się szybciej niż pieszy a chodnik nie kęsy dla rowerów.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5