Dzień Zdrowego Śniadania

2018-11-14 13:00:00(ost. akt: 2018-11-14 09:42:11)

Autor zdjęcia: Marzena Jeżewska

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.
To już 5 raz, kiedy uczniowie Szkoły Podstawowej w Rączkach wraz z nauczycielami i rodzicami przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc”. Dla naszych uczniów był to dzień szczególny, gdyż mieli oni przygotować wielką śniadaniową ucztę. Śniadanie poprzedzone było zajęciami, które miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku. Uczniowie poznali 12 zasad zdrowego odżywiania się oraz przypomnieli reguły zachowania się przy stole.

Uczniowie z entuzjazmem uczestniczyli w podjętej akcji. Zaangażowali się w nią także rodzice, pomagając uczniom w przygotowaniu posiłku. To właśnie oni zadbali o produkty potrzebne do zorganizowania zdrowego śniadania.

Na stole znalazły się zatem: pieczywo, masło, wędliny, jajka, sery, jogurty, owoce, warzywa, mleko. Śniadanie było niecodzienne, urozmaicone i przepyszne, a uczniowie nabrali energii, by sprostać szkolnym obowiązkom. Udział naszych uczniów w programie „Śniadanie Daje Moc” z pewnością przyczynił się do zwiększenia świadomości dzieci i rodziców na temat roli zdrowego śniadania w życiu dziecka.

szkołaCzytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: spraczki

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5