Tafla lodu spadła z auta i uszkodziła szybę innego pojazdu

2024-01-03 09:30:00(ost. akt: 2024-01-02 18:16:58)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

W miejscowości Krasnołąka na szybę pojazdu osobowego spadła tafla lodu z jadącej przed nim ciężarówki. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległa szyba czołowa pojazdu. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny od auta osobowego, a kierującego ciężarówką ukarali mandatem i punktami karnymi.
Na trasie Kozłowo - Działdowo doszło do zdarzenia, w wyniku którego uszkodzeniu uległa szyba czołowa pojazdu marki Toyota. Skierowany na miejsce patrol z Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy ustalił, że na drodze wojewódzkiej W545 podczas manewru wymijania z naczepy zespołu pojazdów marki Renault na szybę samochodu osobowego marki Toyota Prius spadła tafla lodu.

W wyniku tego zdarzenia uszkodzeniu uległa szyba czołowa od toyoty. Policjanci zatrzymali elektronicznie dowód rejestracyjny od tego pojazdu. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcę zdarzenia, 39-letniego mieszkańca gminy Działdowo, kierującego ciężarówką policjanci ukarali mandatem karnym w wysokości 1100 złotych i nałożyli na niego punkty karne.

Przypominamy, że to na kierującym pojazdem spoczywa obowiązek właściwego przygotowania pojazdu do jazdy, w tym jego odśnieżenie. Za szkody spowodowane w wyniku niewłaściwego użytkowania pojazdu konsekwencje ponosi kierujący tym autem.

kpp, red.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5