„Plon niesiemy plon w gospodarza dom” w Tylicach

2019-09-09 15:08:03(ost. akt: 2019-09-09 15:15:04)
Ogłoszenie wyników konkursu wieńców

Ogłoszenie wyników konkursu wieńców

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Tegoroczne święto plonów gminy Nowe Miasto zorganizowano w Tylicach. Na dożynki zjechało wielu gości, nie zawiedli mieszkańcy, a szczególnie rolnicy, właściciele gospodarstw z terenu nowomiejskiej gminy.
Jak tradycja każe, uroczystości święta plonów rozpoczęła msza święta w zabytkowym kościele pw. św Michała Archanioła. Tam nastąpiło przekazanie bochna chleba przez Agnieszkę Truszczyńską i Grzegorza Turulskiego, starostów dożynkowych, na ręce Tomasza Waruszewskiego, wójta gminy. Następnie korowód dożynkowy udał się na boisko szkolne, gdzie kontynuowano uroczystość.

Wszystkich uczestników „żniwnego święta” przywitał Tomasz Waruszewski, gospodarz gminy. Potem głos zabierali kolejni goście, a wśród nich Jan Rochewicz, przewodniczący Rady Powiatowej Warmińsko - Mazurskiej Izby Rolniczej, który w towarzystwie Leszka Sargalskiego i Henryka Różyńskiego wręczyli puchary dożynkowym starostom. Swoje statuetki gospodarzom dożynek przekazał także Andrzej Ochlak, starosta powiatu. List gratulacyjny przywiózł z Olsztyna Ryszard Cecot, szef Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego.

Tegoroczny konkurs wieńców wygrało sołectwo w Nawrze i przedstawiciele wsi odebrali nagrodę w wysokości tysiąca złotych. Drugie miejsce przypadło sołectwu w Jamielniku, a trzecie Gwiździnom. Miejsca te, jak i pozostałe wieńce były też premiowane finansowo.

Na wysokości zadania stanęły w tym roku koła gospodyń z terenu gminy. Na wszystkich z trzynastu stoisk królowały lokalne smakołyki, które można było skosztować za przysłowiową złotówkę.

Po części oficjalnej wystąpił miejscowy zespół śpiewaczy Sami Swoi i dzieci z tylickiej Społecznej Szkoły Podstawowej. Przed zabawą pod chmurką, wystąpiła grupa Nokaut, rodem z Podlasia. ul

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5