Zakończyli Gminną Drużynową Ligę Tenisa Stołowego

2019-02-26 12:22:56(ost. akt: 2019-02-26 12:26:04)
Rozgrywki odbywały się w szkołach w Radomnie i Gwiździnach

Rozgrywki odbywały się w szkołach w Radomnie i Gwiździnach

Autor zdjęcia: Organizatorzy

Zakończyły się rozgrywki VI edycji Drużynowej Ligi Tenisa Stołowego Gminy Nowe Miasto Lubawskie. Kolejki ligowe rozgrywano w sali sportowej szkół w Gwiździnach i w Radomnie.
W niedzielne popołudnia rywalizowało ze sobą pięć drużyn złożonych z grających w tenisa stołowego kobiet i mężczyzn z Gwiździn, Skarlina, Nowego Dworu Bratiańskiego oraz Radomna. Po rozstrzygnięciu wszystkich emocjonujących pojedynków singlowych i deblowych, organizatorzy dokonali ostatecznych podsumowań w poszczególnych klasyfikacjach całej ligi.

Najlepsze wyniki osiągnęła drużyna Sargalskich. To ewenement w dotychczasowej historii gminnych rozgrywek ligowych. Od lat obserwujemy, że tenis stołowy często uprawiany jest w rodzinach, których starsi członkowie przekazują umiejętności młodszym. Rodzi się w ten sposób pewna rodzinna tradycja. W tegorocznej edycji ligi w przypadku rodziny Sargalskich zjawisko to przybrało godną podziwu postać. Otóż rodzina ta stworzyła własną drużynę ligową i rzuciła sportowe wyzwanie innym tenisistom z gminy. Odnieśli sukces, zajmując I miejsce i zasługują na szczególne uznanie. II miejsce zajęła drużyna Wichru Gwiździny. III miejsce na ligowym podium przypadło drużynie Skarlanka Skarlin. IV zaś lokatę zajęła drużyna Jedność 2 Radomno. Ligową stawkę drużynową zamknął zespół Jedność 1 Nowy Dwór Bratiański.

Zawodników grających w Gminnej Lidze sklasyfikowano też indywidualnie, nagradzając trzy najlepsze osoby wśród kobiet
i mężczyzn.
Byli to: wśród kobiet:
1. Wiktoria Samsel
2. Alicja Jadanowska
3. Dominika Jadanowska
wśród mężczyzn:
1. Michał Sargalski
2. Ryszard Domżalski
3. Szymon Sargalski

W czasie uroczystego podsumowania VI edycji Gminnej Ligi Tenisa Stołowego, puchary dla drużyn oraz statuetki i medale dla zawodników wręczyli organizatorzy: Grażyna Zagórska i Ryszard Domżalski. Ligowe trofea dla najlepszych drużyn i zawodników ufundowała Gmina Nowe Miasto Lubawskie z/s w Mszanowie.


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5