Tylicki Festyn Letni wypełniony atrakcjami

2018-07-11 15:44:41(ost. akt: 2018-07-11 15:49:09)
Panowie walczący w XXV spotkaniu kawalerowie-żonaci

Panowie walczący w XXV spotkaniu kawalerowie-żonaci

Autor zdjęcia: Monika Bartnicka

Tradycyjnie w Tylicach odbył się Festyn Letni organizowany przez Radę Rodziców. W organizację i przebieg czynnie włączyli się również nauczyciele i pracownicy Społecznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Tylicach, członkowie Tylickiego Stowarzyszenia Rozwoju oraz prezes miejscowego LZS.
Spotkanie rozpoczęła msza święta, po niej był czas na festynowe atrakcje.
Głównym punktem imprezy  był mecz kawalerów z żonatymi, który rozegrano już po raz XXV. Rywalizacja zakończyła się wynikiem 8:5 dla posiadaczy ślubnych obrączek. Od kilku lat w piłkę siatkową grają również panny z mężatkami. Tu górą były panny, które wygrały 3:1.

To jeszcze nie koniec sportowych atrakcji. W rzucie beretem o puchar sołtysa zwyciężyła Bożena Wiechowska, w rzucie kaloszem o puchar Przemysława Grabowskiego — w kategorii kobiet zwyciężyła Klaudia Rzemińska, a w kategorii mężczyzn – Sławomir Weitz. Prezes LZS nagrodził pucharem zwycięzców wyciskania odważnika. W kategorii do 75 kg zwyciężył Karol Murawski, a powyżej 75 kg – Sławomir Słupski. Dziecięce drużyny piłkarskie rozegrały mini mundial o puchar firmy DAWO, konkurs podbijania piłki nogą wygrał Alan Klimek.

Spalone kalorie łatwo można było uzupełnić w kawiarence przygotowanej przez rodziców. Były smaczne ciasta, lody, gofry, zapiekanki, potrawy  z grilla oraz kluchy z kapustą lub twarogiem przygotowane przez nauczycielki.

Umiejętności wokalne zaprezentowali uczniowie naszej szkoły. Swój pokaz miała również szkolna grupa cyrkowa SMILE. Każdy mógł sprawdzić również swoje umiejętności  podczas karaoke. Goście mieli możliwość, przejażdżki bryczką, wypróbowania swojego szczęścia w loterii fantowej, która cieszyła się dużym powodzeniem, ponieważ po jej zakończeniu rozlosowano ponad 30 nagród głównych.

Dzieci świetnie bawiły się na dmuchanym zamku i zjeżdżalni, korzystały z malowania twarzy i włosów oraz miały możliwość malowania … samochodu. W holu szkoły można było obejrzeć wystawę zdjęć – „Tylice na starej fotografii”. Na zakończenie imprezy były tańce pod chmurką w takt muzyki, którą serwował pan Adam Twardy.

Serdecznie dziękujemy naszym gościom i licznym sponsorom, bez których nasza impreza byłaby o wiele skromniejsza. 
Organizatorzy

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5