Po dziesiątym ligowym turnieju

2018-01-25 14:00:50(ost. akt: 2018-01-25 14:05:58)
Szymon Sargalski wygrał ostatni gwiździński turniej

Autor zdjęcia: Ryszard Domżalski

Rozegrany został dziesiąty turniej w ramach Otwartej Ligi Tenisa Stołowego w Gwiździnach. Spotkania organizuje miejscowy KS "Wicher".
W X turnieju Ligi wystartowało 19 zawodników. Było bardzo blisko złamania monopolu braci Sargalskich na zwycięstwa. Najpierw w III rundzie ze Stanisławem Wiśniewskim z Brodnicy przegrał lider Michał Sargalski, czym zamknął sobie drogę do wygranej. Cała nadzieja rodziny spadła na barki młodszego z braci – Szymona. Ten, z kolei również w III rundzie miał spore problemy z Ryszardem Domżalskim , przy stanie 2:2 w piątym decydującym secie przegrywał już 6:9, jednak zdołał odwrócić losy spotkania i pokonał przeciwnika. Jeszcze większej sztuki dokonał w finale, w pojedynku z Michałem Mówińskim, który w piątym secie miał 4 meczbole, jednak mentalność zwycięzcy Szymona wzięła górę i z tak beznadziejnej sytuacji wyszedł z tarczą, wygrywając swój 3 turniej (na 4 starty). O drugą lokatę walczyli lider klasyfikacji generalnej – Michał Sargalski z wiceliderem – Michałem Mówińskim, po pasjonującym boju lepszy okazał się prowadzący w Lidze.