Na Festiwalu Gęsiny w Przysieku

2017-12-12 12:00:00(ost. akt: 2017-12-11 18:33:44)
Na pamiątkowej fotografii z Przysieka

Na pamiątkowej fotografii z Przysieka

Autor zdjęcia: Biblioteka w Gwiździnach

Mieszkańcy gminy Nowe Miasto Lubawskie i okolic wybrali się do Przysieka na Kujawsko-Pomorski Festiwal Gęsiny. Pomimo chłodu atmosfera była gorąca, a to za sprawą wielu atrakcji o które zadbali organizatorzy.
Na miłośników gotowania czekały pokazy kulinarne przygotowane przez Łukasza Lofka i Katarzynę Bosacką połączone z degustacją potraw z gęsiny. Pan Łukasz - szef kuchni restauracji w hotelu Filmar w Toruniu przygotował „Gęsie pipki, czyli żołądki gęsie gotowane z warzywami w sosie curry” oraz „Gęsie udko sous vide na gęsim demi glace z pęczotto oraz modrą kapustą”. Natomiast pani Katarzyna - dziennikarka prasowa i telewizyjna, autorka publikacji na temat zdrowia, urody, nauki, medycyny i wychowania, autorka programów i książek kulinarnych przydządziła dla uczestników pokazu „Gęś pieczoną w majeranku, nadziewaną szarymi renetami z modrą kapustą i dodatkami” oraz „Zupę dyniową na gęsich skrzydłach z żubrówką”. Miłośnicy biesiad korzystali z Gęsiej Karczmy ze strefą gastronomiczną i muzyką na żywo. Młodzież a nie tylko także i dorośli mogli skorzystać z takich atrakcji jak fotobudka, siłomierz czy ścianka wspinaczkowa. Czekało tam na nas również wiele kramów z produktami z gęsiny i nie tylko. Także dla dzieci przygotowana była specjalna strefa z przedstawieniami teatralnymi i atrakcyjnymi warsztatami dla najmłodszych oraz placem zabaw. Serdecznie zapraszam do udziału za rok.


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5