Pszczelarze i ich goście na spotkaniu w Gwiździnach

2017-12-11 11:47:42(ost. akt: 2017-12-11 11:51:48)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Pszczelarze zrzeszeni w nowomiejskim Rejonowym Kole Pszczelarzy spotkali się w Gwiździnach, by podsumować miniony sezon, a przy okazji podziękować osobom wspierającym i wymienić doświadczenia przy wspólnym stole.
Spotkanie rozpoczęto od wysłuchania mszy świętej, którą odprawił ks. Józef Cierkowski, miejscowy proboszcz i jednocześnie zamiłowany pszczelarz.
W homilii nawiązał do postaci św. Ambrożego, patrona pszczelarzy, mówił o akcentach dotyczących pszczół i miodu zapisanych na kartach Pisma Świętego, nie omieszkał dodać, że od pszczół możemy się wiele nauczyć.

Potem już na wiejskiej sali odbyła się część oficjalna i na koniec poczęstunek. W spotkaniu uczestniczyli Andrzej Ochlak, starosta nowomiejski, Józef Blank, burmistrz miasta i Wojciech Dereszewski, wójt kurzętnickiej gminy. Właśnie oni otrzymali podziękowania i wiele ciepłych słów ze strony zarządu koła, za wspieranie i promocję działań pszczelarzy z terenu powiatu.

Spotkanie było też okazją do wręczenia odznak wyróżniającym się hodowcom pszczół. Przedstawimy ich w następnym wydaniu naszego tygodnika.
Więcej o spotkaniu znajdzie się na łamach piątkowej „Gazety Nowomiejskiej”. ul

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5