Z dyskoteki do lasu. Znaleźli go policjanci

2017-10-30 15:07:38(ost. akt: 2017-10-30 15:13:12)
Puszcza Piska - zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Puszcza Piska - zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Elżbieta Żywczyk

Dzięki właściwej postawie oficera dyżurnego nowomiejskiej komendy Policji i szybkiej reakcji policjantów z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego 23 – latek trafił bezpiecznie do domu. Młody mężczyzna znajdując się pod działaniem alkoholu zgubił się na terenie gminy Nowe Miasto Lubawskie i nie wiedział jak trafić do swojego domu w sąsiednim powiecie, wtedy to skontaktował nowomiejską policją.
W niedzielę nad ranem, ok godz. 4.45 oficer dyżurny nowomiejskiej komendy Policji odebrał telefon od mężczyzny, który zgłosił, że zgubił się w lesie i potrzebuje pomocy. Z relacji zgłaszającego wynikało, ze przebywał w jednej z dyskotek na terenie powiatu nowomiejskiego, gdzie spożywał alkohol. Następnie wyszedł z lokalu w kierunku miejscowości Tylice gubiąc się w pobliskim lesie. Mężczyzna nie wiedział gdzie się znajduje i nie potrafił opisać żadnych cech szczegółowych swojego otoczenia.

Tej nocy panowały bardzo trudne warunki atmosferyczne, wiał silny wiatr i padał obfity deszcz. Oficer dyżurny natychmiast w pobliże wskazanej miejscowości wysłał policyjny patrol i przez cały czas utrzymywał łączność telefoniczną ze zgłaszającym. Policjanci, którzy przeszukiwali pobliski teren używali sygnałów świetlnych i dźwiękowych, by odnaleźć zagubionego mężczyznę. Funkcjonariusze także w patrolu pieszym sprawdzali pobliski kompleks leśny. Dzięki stałej łączności ze zgłaszającym mężczyzna opisywał oficerowi dyżurnemu słyszane dźwięki, co pozwoliło mundurowym go odnaleźć.

23-latek był przestraszony, wychłodzony a jego odzież całkowicie przemoczona. Mieszkaniec Brodnicy znajdował się pod działaniem alkoholu. Policjanci zapewnili mu komfort termiczny i udzielili pomocy przewożąc go do budynku Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim.

Po 2 godzinach poszukiwań dzięki właściwej interwencji nowomiejskich policjantów mężczyzna w porę trafił pod opiekę rodziny.

mzal

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mlody #2366531 | 188.146.*.* 3 lis 2017 15:24

    No i fajnie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. bnm #2364924 | 176.221.*.* 1 lis 2017 13:45

    Brawo policja coz kazdy byl młodym ale dobrze się skonczylo.Znam przypadek chlopaka co szedl przez mokradla do swojej dziewczyny i utknął .Walczyl kilkanascie godzin po pas w błocie w koncu go odnalezli żywego ale zmarł w szpitalu !

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5