Gminna rywalizacja maluchów w szkole w Gwiździnach

2016-04-24 11:59:00(ost. akt: 2016-04-24 12:01:39)
Podczas spotkania sześciolatków w szkole w Gwiździnach

Podczas spotkania sześciolatków w szkole w Gwiździnach

Autor zdjęcia: Archiwum SP Gwiździny

Dnia 18 kwietnia br. w Szkole Podstawowej im. ks. K. Wróblewskiego w Gwiździnach odbył się Gminny Turniej dla Dzieci 6-letnich "Czujemy się bezpiecznie" . Wygrała reprezentacja Bratiana.
Wszystkich uczestników powitała p. Hanna Błaszkowska, dyrektor szkoły. Udział w konkursie wzięły trzyosobowe drużyny z sześciu szkół Gminy Nowe Miasto Lubawskie. Jego celem było przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, poznanie podstawowych znaków drogowych, poszerzenie informacji na temat zagrożeń wynikających z kontaktów z obcymi ludźmi, pokazanie prawidłowych postaw w różnych sytuacjach, a także integrowanie dzieci z różnych szkół i wdrażanie do zdrowej rywalizacji.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie: policjantka, st. sierżant sztabowy Ludmiła Mroczkowska, pielęgniarka Ewa Gajkowska i naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Gwiździnach, Zdzisław Domżalski.

Dzieci miały do wykonania sześć zadań dotyczących bezpieczeństwa: dopasować numer telefonu alarmowego i akcesoria strażaka, policjanta i lekarza; rozwiązać zagadki, udzielić odpowiedzi na pytania, układać puzzle.
Wszystkie drużyny pracowały z wielkim zaangażowaniem i wykazały się dużą wiedzą.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie i otrzymała puchar Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie. Będzie ona reprezentować gminę nowomiejską w konkursie powiatowym. Drugie miejsce zajęła grupa przedszkolna Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku. Trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. ks. K. Wróblewskiego w Gwiździnach.

Pani Anna Lenckowska, kierownik Referatu Oświaty gminy nowomiejskiej złożyła gratulacje wszystkim drużynom i ich opiekunom. Wraz z dyrektorem szkoły wręczyła nagrody i dyplomy dla poszczególnych zespołów przedszkolnych.
Każda drużyna otrzymała nagrody ufundowane przez 2M PAK Nowe Miasto Lubawskie, a słodki poczęstunek dla uczestników zorganizowała Rada Rodziców. Gminny turniej przygotowały nauczycielki: p. Urszula Świniarska, p. Bożena Hoppe i p. Magdalena Wiśniewska.
SP Gwiździny

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5