Finał Gminnej Ligi Tenisa Stołowego

2016-04-08 16:20:12(ost. akt: 2016-04-08 16:25:02)
Gwiździńska ekipa ze zwycięskim pucharem

Gwiździńska ekipa ze zwycięskim pucharem

Autor zdjęcia: Fot. Nadesłane

W gminie Nowe Miasto Lubawskie w miesiącach: luty – kwiecień tego roku trwały rozgrywki Gminnej Drużynowej Ligi Tenisa Stołowego.
Jej organizatorami byli: GZ LZS Nowe Miasto Lubawskie i KS Wicher Gwiździny. Zawody odbywały się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach.

Do III edycji ligowych zmagań stanęło pięć drużyn z miejscowości nowomiejskiej gminy. W sumie odbyło się 10 ligowych kolejek, w których tenisiści walczyli o punkty w klasyfikacji drużynowej i o swoje indywidualne miejsca. Intensywna i długa rywalizacja gwarantowała wiele emocji. Pojedynki poszczególnych zawodników wymagały od nich często poszukiwania nowych rozwiązań taktycznych, ponieważ w sezonie tenisowym mają oni wiele okazji do sportowych spotkań i wzajemnego poznawania mocnych i słabych stron. Dlatego tabela indywidualnej klasyfikacji zmieniała się dynamicznie, szczególnie w przypadku mężczyzn. W klasyfikacji drużynowej występowały wahania punktowe, ale poszczególne drużyny systematycznie utwierdzały się raczej na określonych miejscach.

Po rozegraniu ostatniej kolejki odbyło się spotkanie podsumowujące ligowe wyniki. W drużynowej rywalizacji dwa pierwsze miejsca zajęły zespoły Wichru Gwiździny I i II, wyprzedzając Skarlankę Skarlin, Burzę Tylice i LZS Chrośle – Nowy Dwór Bratiański. Tabela pokazuje, że Gwiździny wyróżniają się dużą ilością tenisistów prezentujących wysoki poziom gry. Warto też zauważyć, że Skarlanka Skarlin uzyskała w ligowej klasyfikacji liczbę punktów równą drugiemu zespołowi z Gwiździn, a o jej trzeciej lokacie zadecydował bilans bezpośrednich spotkań korzystniejszy dla Wichru.

Indywidualnie wśród kobiet ligę wygrała Agnieszka Treder, wyprzedzając Wiktorię Samsel i Michalinę Milewską. Wśród mężczyzn na czele tabeli występowało więcej zmian. W końcowym efekcie tryumf należał do Michała Sargalskiego, który wyprzedził Dariusza Dąbrowskiego i Kazimierza Dembieńskiego.

Najlepsza drużyna zdobyła ligowy puchar Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie. Zawodnicy trzech najlepszych drużyn udekorowani zostali medalami. Tenisiści z podium w klasyfikacji indywidualnej otrzymali statuetki, wszyscy zaś uczestnicy obdarowani zostali kubkami z logo gminnej ligi za sportową walkę w jej III edycji.


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5