Święto Szkoły w Gwiździnach w imieniny patrona

2016-03-07 17:04:41(ost. akt: 2016-03-07 17:10:17)
Na grobie księdza Kazimierza złożono kwiaty i zapalono znicze

Na grobie księdza Kazimierza złożono kwiaty i zapalono znicze

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

W Gwiździnach obchodzono Święto Szkoły. Każdego roku jest ono połączone z imieninami patrona placówki oświatowej — księdza Kazimierza Wróblewskiego, byłego proboszcza gwiździńskiej parafii.
Z okazji Święta Szkoły lekcje wychowawcze poświęcono ks. Kazimierzowi Wróblewskiemu. Nauczyciele przypomnieli historię szkoły. Potem, w kościele, była msza święta, w której uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i goście. Nie zabrakło też sztandaru szkoły. Po mszy złożono kwiaty na grobie księdza Kazimierza.

Następnie wszyscy udali się na uroczystość do szkoły, w której gośćmi szczególnymi byli bracia księdza Kazimierza — Waldemar i Edward Wróblewscy. Dzieci wystąpiły w części artystycznej, ogłoszono wyniki konkursów związanych z patronem i szkołą.

Więcej informacji o spotkaniu można będzie przeczytać w piątkowej “Gazecie Nowomiejskiej”.


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5