Granat i amunicja postawiły służby na nogi

2023-11-04 17:48:41(ost. akt: 2023-11-05 09:31:19)

Autor zdjęcia: KPP Mrągowo

Pochodząca najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej amunicja strzelecka oraz granat zostały odnalezione na terenie powiatu mrągowskiego.
- Na miejsce skierowani zostali policjanci z grupy rozpoznania minersko- pirotechnicznego, którzy zidentyfikowali przedmioty, a następnie przekazali je saperom z jednostki wojskowej w Orzyszu, którzy zabrali znaleziska celem ich zneutralizowania - informuje mł. asp. Paulina Karo, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie.

Obrazek w tresci

Funkcjonariuszka przypomina, że w przypadku znalezienia takich przedmiotów należy niezwłocznie powiadomić policję, która sprawdzi czy znaleziony przedmiot jest wybuchowy i niebezpieczny, zawiadomi o tym fakcie jednostkę wojskową i zabezpieczy miejsce do czasu przybycia patrolu minerskiego.

Telefon do Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie– 47 7328 200 lub 112

Informując policję należy:

- precyzyjnie określić miejsce odnalezienia
- określić co zostało znalezione, wygląd, ogólne gabaryty, ilość
- podać telefon /adres kontaktowy/ do osoby informującej o znalezisku

- Wojskowy materiał wybuchowy niezależnie od daty jego produkcji wciąż zachowuje swoje właściwości i jest praktycznie całkowicie odporny na działanie wszelkiego rodzaju warunków atmosferycznych - podkreśla rzeczniczka mrągowskiej policji. - Znalezionych niewybuchów kategorycznie nie wolno podnosić, odkopywać, przenosić, wrzucać do ogniska ani do miejsc takich jak stawy czy głębokie rowy - dodaje.

Źródło: KPP Mrągowo

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5