Bojerowcy z Mikołajek najlepsi w Pucharze Estonii

2023-01-09 14:00:00(ost. akt: 2023-01-09 17:35:20)

Autor zdjęcia: SailsUP

Znakomite wieści napłynęły po minionym weekendzie z Estonii. W rozgrywanych tam bojerowych zawodach Pucharu Estonii zawodnicy MKŻ Mikołajki - Tomasz i Łukasz Zakrzewscy nie mieli sobie równych. To dobra prognoza przed nadchodzącymi Mistrzostwami Świata.
Bojerowe regaty rozegrano na jeziorze Vortsjarve w pobliży Tartu. Wystartowało w nich 41 zawodników z czterech krajów, w tym 17 reprezentantów Polski. Przeprowadzono w sumie dziesięć wyścigów na twardym i szybkim lodzie przy wietrze wiejącym z siłą 4-8m/s. Rywalizacja była zacięta do samego końca, a o rozstrzygnięciu zadecydował ostatni wyścig.

Ostatecznie zwyciężył Tomasz Zakrzewski. W walce o najwyższe miejsce na podium wyprzedził swojego brata Łukasza Zakrzewskiego. Zawodnicy reprezentują klub MKŻ Mikołajki. Pierwsze cztery wyścigi wygrał Łukasz Zakrzewski, a kolejne pięć jego brat. W efekcie do ostatniego starcia przystępowali z taką samą ilością punktów. Trzeci był Estończyk Argo Vooremaa. Czwarty był Rober Graczyk (również MKŻ Mikołajki), a szósty wychowanek Bazy Mrągowo - Karol Jabłoński (obecnie Olsztyński Klub Żeglarski). W pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze inni Polacy: 7 - Dariusz Kardaś (AZS UWM Olsztyn) i 9 - Adam Szczęsny (Olsztyński Klub Żeglarski).

Estońskie zawody były ostatnim europejskim sprawdzianem Polaków przed wyjazdem na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w dniach 23-29 stycznia w USA. W skład polskiej kadry na tę imprezę weszli: Robert Graczyk, Tomasz i Łukasz Zakrzewscy, Karol Jabłoński, Adam Szczęsny, Leszek Ziółkowski. Mistrzowskiego tytułu będzie bronił Robert Graczyk.

car


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5