Start Kozłowo - reaktywacja

2021-06-18 12:00:00 (ost. akt: 2021-06-17 14:05:34)
Start szykuje się do ligowego powrotu

Start szykuje się do ligowego powrotu

Autor zdjęcia: fb Sołectwo Kozłowo

Od słów do czynów. 1 czerwca na facebooku sołectwa Kozłowo pojawiła się informacja o pomyśle reaktywacji piłkarskiej drużyny Startu. Od ogłoszenia nie minęły dwa tygodnie a piłkarze mają za sobą już pierwsze mecze i plany na przyszłość.
Sam pomysł powrotu drużyny pojawił się na początku maja. Wtedy to kozłowska młodzież wystartowała w turnieju w Sorkwitach wygrywając Wiosenny Puchar Wójta Gminy Sorkwity. 6 czerwca Start zaliczył kolejny udany... start. W Turnieju Piłkarskim o Puchar Wójta Gminy Sorkwity zawodnicy z Kozłowa zgarnęli główne trofeum. Pierwszy oficjalny mecz, po czterech latach przerwy, rozegrano 13 czerwca w Kozłowie. Przeciwnikiem był Team Szczytno. Wynik mówi sam za siebie - 8:1. Gole zdobyli: trzykrotnie Dawid Krawczyk, Dwukrotnie Dawid Kaczyński i Kacper Korzeniecki, a jedno celne trafienie odnotował Filip Połomka.

Kolejny sparing zawodnicy rozegrają 10 lipca z Salętem Boże. Wcześniej, bo 26 czerwca będą gospodarzami turnieju sołeckiego. Zainteresowane drużyny mogą zapisywać się w sorkwickim GOK-u lub u sołtysa Kozłowa - Beaty Gut. Rejestracja trwa do 25 czerwca. Rozgrywkom będzie towarzyszył festyn, a dochód z imprezy zostanie przeznaczony na rozwój reaktywowanego klubu. - Z pomysłem przyszedł do mnie syn koleżanki. Okazało się, że jest prawie 20 chłopaków chętnych do grania. Ja się na piłce nożnej nie znam, ale postanowiłam pomóc im organizacyjnie - mówi sołtys Beata Gut.

To jednak nie koniec ważnych informacji. Najważniejszą z nich jest oficjalne zgłoszenie Startu do ligowych rozgrywek. Jesienią drużyna rozpocznie rywalizację na szczeblu B-klasy. Obecnie w internecie trwa na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka pieniędzy na nowe stroje, trenera i niezbędne wydatki organizacyjne. ID zrzutki: tc82mp - Na klub sportowy GKS LZS Start Kozłowo. Swoją pomoc obiecał wójt Józef Maciejewski, który zadeklarował znalezienie pieniędzy na opłacenie trenera. Klub ma już swojego prezesa, a zawodnicy również opłacają składki.

Historia klubu rozpoczęła się w 1989 roku. Najwyżej w swojej historii zawodnikom grającym w błękitno-biało-czarnych strojach udało się dojść do szczebla IV ligi, gdzie potrafili nieźle namieszać w rywalizacji z czołowymi drużynami. Niestety dobra passa trwała tylko 1,5 sezonu. Zespół wycofał się z przyczyn finansowych. Dwa lata spędził w A-klasie, po czym w 2017 roku zakończył działalność. Ostatni ligowy (a-klasowy) mecz został rozegrany w Kozłowie 7 października 2017 roku. Start przegrał wtedy z Falą Warpuny 2:9. Teraz młodzi piłkarze będą pisać dalszy ciąg historii klubu.

Wojciech Caruk


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5