W ten weekend Mrągowo gra rockowo

2019-05-07 06:55:59(ost. akt: 2019-05-07 07:15:30)
Sidney Polak jest kolejnym znanym artystą, który odwiedzi Mrągowo (i klub Ceglana)

Sidney Polak jest kolejnym znanym artystą, który odwiedzi Mrągowo (i klub Ceglana)

Autor zdjęcia: Paweł Kicowski

W piątek 10 maja w mrągowskim klubie Ceglana wystąpi Sidney Polak, muzyk związany z zespołem T.Love, a dzień później na tej samej scenie pojawi się pomorskie duo Oil Stains. Zapowiada się rockowy weekend?
Sidney Polak jest warszawiakiem, piewcą Warszawy i warszawskiej Chomiczówki na której się wychował. Socjolog, muzyk, autor tekstów, kompozytor. Od roku 1990 członek T.Love - jednego z najbardziej znanych polskich zespołów rockowych.

W 2004 roku rozpoczął karierę solową albumem pt.: "Sidney Polak", za który otrzymał trzy Fryderyki w kategoriach: autor, kompozytor i album roku - muzyka alternatywna. W swojej twórczości łączy elementy reggae, hip-hop i miejski folk. Niedawno wydał swoją trzecią solową płytę, którą powraca na rynek po kilkuletniej przerwie.

Album "3" wyraźnie nawiązuje do płyty debiutanckiej. Sidney ze swadą opowiada o wielkim mieście, próbuje sformułować pozytywny "przekaz" swojego pokolenia, nie tylko bawi ale dotyka też spraw poważnych, miłości, niepowodzeń życiowych, tęsknoty. Jest błyskotliwym obserwatorem codziennego życia. Rok 2019 to rok intensywnej promocji najnowszego albumu. Będzie wypełniony premierami pięciu nowych videoklipów i kilkudziesięcioma koncertami w Polsce i za granicą. Jeden z nich Sidney zagra w Mrągowie, w klubie Ceglana.

Szczegóły: 10 maja (piątek), godz. 20.


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5