Orkiestra znów zagra na rekord? Program imprez w powiecie

2019-01-10 19:00:00(ost. akt: 2019-01-10 19:31:54)
W ubiegłym roku w Mikołajkach udało się zebrać blisko 27 tys. zł

W ubiegłym roku w Mikołajkach udało się zebrać blisko 27 tys. zł

Autor zdjęcia: CK Kłobuk

W ostatnim finale Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała na rekord! W sztabach w Mrągowie i Mikołajkach pobito rekordy sprzed roku. Świetnie wypadły też Piecki, które zbierały dla sztabu w Rucianem-Nidzie. Jak będzie tym razem?
Dwanaście miesięcy temu Mrągowo uzbierało na WOŚP kwotę 72 705,40 zł. Tym razem wszyscy gramy dla dzieci małych i bez focha na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W niedzielę 13 stycznia będzie naprawdę gorąco! Już od godz. 9.30 na ulicach Mrągowa będzie można spotkać wolontariuszy z orkiestrowymi puszkami, których szeregi w tym roku liczą aż 200 osób z Mrągowa, Szestna, Wilkowa, Warpun, Sorkwit, Piecek i Bożego. W artystycznej części finału (sala widowiskowa/CKiT) zaprezentują się przedszkolaki, uczniowie szkół, grupy artystyczne, soliści i zespoły, młodsi i starsi... czyli BĘDZIE SIĘ DZIAŁO!!! Początek o godz. 12.00. Występy przeplatane będą licytacjami. Odbędzie się również orkiestrowy kiermasz Biblioteki Miejskiej oraz kiermasz ciast Mrągowskiego Uniwersytetu III Wieku (w holu CKiT). — Tego dnia towarzyszyć nam będzie Wielkie Granie z DJ-ami a całość zamknie „Laserowe Światełko Do Nieba”, które będziemy mogli zobaczyć w sali widowiskowej! — zapowiadają organizatorzy mrągowskiej imprezy.
Tego samego dnia odbędzie się III Bieg do przerębla (godz. 11. 00 z plac przy Straży Pożarnej) oraz pokaz wozów strażackich, które dostępne będą dla wszystkich zwiedzających na Pl. Piłsudskiego przez cały dzień finałowego grania.
W przeddzień wielkiego finału (12.01) o godz. 19.00 zapowiadane są dwa koncerty — w Kościele Ewangelicko-Augsburskim koncert kolęd Zespołu Wokalnego Schola Vocale i w klubie Ceglana „Koncert Bez Focha”, na którym zagrają zespoły Laketones, Pulse Generation i Smokin' Rose (serduszko wstępu 10 zł).


W Sorkwitach rok temu zbiórkę pieniędzy organizowała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza i strażacy z OSP w Sorkwitach. Udało im się zebrać 805 złotych (z puszek). — Mieszkańcy uczestniczyli w naszej akcji bardzo chętnie. Mróz na dworze trochę mógł popsuć nam frekwencje, ale u nas w remizie było bardzo ciepło — mówiła wówczas Marta Kopaniec, prezes OSP w Sorkwitach. W niedzielę do remizy w Sorkwitach znów zagości WOŚP. Będą serduszkowe animacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych, pokój gier planszowych i pojedynki strażackie. Nie zabraknie minikonkursów, pokoju zagadek i niespodzianek i serduszkowej kawiarenki, gdzie serwowana będzie gorąca kawa, herbata i ciasto. Dzielni strażacy zaprezentują również pierwszą pomoc w domu i podróży.

Obrazek w tresci

W Mikołajkach od godz. 9. odbędzie się trzeci już Halowy Turniej Piłki Nożnej „Bez Napinki”, organizowany przez MKS Kłobuk Mikołajki. Ale główne wydarzenia związane ze zbiórką pieniędzy tradycyjnie będą miały miejsce w Centrum Kultury Kłobuk. Na początku 2018 roku w Mikołajkach udało się uzbierać 26.555,43 zł. Jak będzie tym razem?

Obrazek w tresci

Wielka Orkiestra po raz kolejny zagra też w Pieckach. Tamtejsi wolontariusze tradycyjnie zbierają dla sztabu w Rucianym-Nidzie (rok temu uzbierano 5 818, 37 zł). W programie 27. finału WOŚP miejscowy GOKSiR przygotował blok artystyczny, w którym zaprezentuje się zespół Wibramfon, wokaliści z GOKSiR i ze Szkoły Podstawowej w Pieckach, zespół „Pegaz”, grupa „Intro” oraz „Sukcesik” pod kierownictwem Agaty Dowhań. Początek o godz. 15.50. Wcześniej (14) zaplanowano seans filmowy „Hotel Transylwania 3” dla dzieci, a juz po bloku artystycznym przewidziany także seans dla starszych uczestników finału. Od godz. 15. pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej oraz ratownictwa medycznego.
Pokażmy wszyscy, że pomaganie jest dziecinnie proste!

Obrazek w tresci

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5