Jazda na "podwójnym gazie" nie popłaca

2018-07-09 14:42:40(ost. akt: 2018-07-09 15:53:24)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu letniego policjanci zapowiadali liczne kontrole stanu trzeźwości kierowców. Statystyki pokazują jednak, że nadal wielu kierowców decyduje się wsiąść „po pijaku” za kierownicę.
Tuż po północy w niedzielę (8.07) oficer dyżurny mrągowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o aucie jadącym „wężykiem”. Sytuacja miała miejsce na trasie Babięta – Prusinowska Wólka w gminie Piecki.

Za kierownicą zatrzymanego opla siedziała 39–letnia mieszkanka gminy Piecki. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jej organizmie ponad pół promila. Kobieta odpowie za to przed sądem.

Kilka godzin później dzięki obywatelskiej postawie w miejscowości Polska Wieś w gminie Mrągowo zatrzymano kolejnego nietrzeźwego kierowcę. 55–latka zatrzymał mieszkaniec Mrągowa. Powiadomił policję, zaraz po tym jak jadący z naprzeciwka volkswagen wyjechał mu na środek drogi. Mężczyzna udał się za podejrzanym autem i udaremnił dalszą jazdę jego kierowcy.

Kierujący volkswagenem mieszkaniec gminy Sorkwity miał ponad dwa promile alkoholu. Za jazdę po pijanemu odpowie przed sądem.

Kodeks Karny za kierowanie w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

źródło: KPP

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5