Żagiel i Mrągowia bez punktów. Udany powrót Fali

2018-04-08 12:55:43 (ost. akt: 2018-04-08 13:33:44)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: sxc.hu

Podsumowanie piłkarskiego tygodnia znów na niekorzyść MKS. W rundzie wiosennej mrągowianie wciąż bez punktów w IV lidze. W dodatku pierwszą porażkę po powrocie zaliczył grający w klasie okręgowej Żagiel Piecki.
Po rundzie jesiennej Mrągowia zajmowała wysokie 7. miejsce w tabeli IV ligi. Na wiosnę zawodnicy dowodzeni przez Tomasza Aziewicza (w grudniu na stanowisku trenera pierwszego zespołu zastąpił Tomasza Pieca) zaliczyli właśnie trzecią porażkę z rzędu. W sobotę (7.04) piłkarze z Mrągowa przegrali u siebie z Tęczą Miłomłyn 1:2. Przegrana spycha naszych zawodników na 9. miejsce.

Po udanym wejściu w rundę rewanżową (wysokie zwycięstwo z Jurandem Barciany i remis z liderem z Olecka) pierwszą porażkę zaliczył występujący w "okręgówce" Żagiel Piecki. Podopieczni trenera Andrzeja Kłosowskiego przegrali w sobotę wyjazdowe spotkanie z wiceliderem LKS Różnowo 0:2 i w chwili obecnej zajmują 13. miejsce w tabeli z dorobkiem 18. punktów.

W ten weekend "obudziła się" także A-klasa. W bieżącym sezonie powiat mrągowski reprezentują na tym szczeblu trzy drużyny: Fala Warpuny, Salęt Boże i Kłobuk Mikołajki. Na początku sezonu były nawet cztery, jednak jesienią z rozgrywek wycofali się piłkarze Startu Kozłowo.

W sobotę pierwsze 3 punkty w rundzie rewanżowej zainkasowała Fala Warpuny. Drużyna ta po zaciętym boju ograła u siebie wicelidera Pojezierze Prostki. Gorzej poszło piłkarzom z Mikołajek, którzy ulegli w Wydminach liderowi pierwszej grupy A-klasy. Mazur okazał się lepszy od Kłobuka o jedno trafienie (0:1).

W niedzielę swój pierwszy mecz po zimowej przerwie rozegra Salęt Boże. Piąty obecnie w tabeli zespół rozegra swój mecz z MKS-em Ruciane-Nida (3. miejsce). Spotkanie odbędzie się na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Mrągowie. Początek godz. 14.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5