Imprezy na Dzień Dziecka w powiecie. Zobacz propozycje!

2015-05-28 08:47:47(ost. akt: 2015-05-29 10:45:18)

Autor zdjęcia: Photoxpress

Szukacie fajnej imprezy, na którą chcielibyście zabrać swoje pociechy? Przejrzyjcie nasze propozycje i sprawdźcie co ciekawego będzie działo się w powiecie mrągowskim w najbliższy weekend!
MRĄGOWO:

19. Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Mrągowo 2015
30 maja serdecznie zapraszamy na 19. Spartakiadę Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych, która odbędzie się na Placu Unii Europejskiej w ramach XVII Warmińsko –Mazurskich Dni Rodziny. Uroczyste rozpoczęcie zaplanowane jest na godz. 10. 30 kiedy to na maszt zostaną wciągnięte flagi i zapłonie znicz olimpijski. Następnie o godz. 11.10 rozpoczną się konkurencje sportowe dostosowane do wieku i zdolności psychofizycznych zawodników, za udział w których każdy otrzyma pamiątkowy dyplom, medal oraz drobny upominek, który zmobilizuje dzieci do dalszych działań i wysiłku. Konkurencjom sportowym towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje. Impreza ma na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży niepełnosprawnym jak ważny jest sport bez względu na stopień niepełnosprawności. Wszyscy uczestnicy: osoby niepełnosprawne i ich rodziny, wolontariusze, nauczyciele, uczniowie z mrągowskich szkół będą mieli możliwość spotkania się na świeżym powietrzu, wspólnej zabawy, integracji ze środowiskiem. Mamy nadzieję, iż impreza dostarczy niezapomnianych wrażeń wszystkim uczestnikom oraz że będą oni wzmocnieni fizycznie i psychicznie!
Patronat nad imprezą objęli: Burmistrz Miasta Mrągowo oraz Starosta Mrągowski

Dzień Dziecka
Centrum Kultury i Turystyki zaprasza wszystkie dzieci do wspólnej zabawy! 30 maja 2na Placu Unii Europejskiej, w godzinach: 14. 00 – 17. 00, odbędzie się impreza z okazji Dnia Dziecka.
W programie:
- Parada Postaci Bajkowych z udziałem mrągowskich przedszkoli i UTW
- Konkurs na najpiękniejszy strój postaci bajkowej
- Głośne czytanie bajek dzieciom
- Gry i zabawy sportowe
- Klockologia
- Malowanie buzi
- Dziecięcy plener malarski
- Duże bańki mydlane
- Zabawy kuglarskie
- Słodkie upominki za udział w zabawach
- Wata cukrowa

„Zrywu Wolnych Serc”
Zaprotestuj przeciwko przemocy i uzależnieniom i weź udział 1 czerwca w ogólnopolskiej akcji „Zryw wolnych serc” na Placu Unii Europejskiej.
Tego dnia zatrzymaj się na chwilę. Pokaż, że masz Serce wolne od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka.
Przygotuj transparenty z hasłami przeciwko uzależnieniom i przemocy (przykłady w załączniku).
Startujemy 1 czerwca o godz. 13.45 na Placu Unii Europejskiej. Punktualnie o godz. 14.00 wykonamy przez 60 sekund gest bicia serca.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy akcji zatańczą wspólnie ZUMBĘ z Alicją Jakubiak.
Akcja ma ideę – promowania MODY NA ŻYCIE WOLNE OD UZALEŻNIEŃ, którego wartością jest wolność. Symbolem tej wolności jest GEST bicia serca wykonywany przez 60 sekund – jednocześnie przez wszystkich uczestników tej akcji w całym kraju 1 czerwca, o godz. 14.00.
Organizatorem akcji jest Komenda Powiatowa Policji w Mrągowie oraz Urząd Miejski w Mrągowie.

SORKWITY:
30 maja Wójt Gminy Sorkwity oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sorkwitach zapraszają wszystkich rodziców z dziećmi na świetną zabawę. Od godziny 11.00, na placu przy gimnazjum w Sorkwitach, zagości wiele atrakcji i miłych niespodzianek dla dzieci. O godzinie 16.00 rozpocznie się festyn dla dorosłych. Na godzinę 18.00 zaplanowano zabawę muzyczną przy muzyce na żywo.

MIKOŁAJKI:
W niedzielę, 31 maja, Dzień Dziecka organizuje Centrum Kultury „Kłobuk”, Miasto i Gmina Mikołajki oraz Miejski Klub Sportowy „Kłobuk”. Od godziny 9.00 ogromnym placem zabaw stanie się stadion miejski, na którym nie zabraknie animacji dla najmłodszych, turnieju piłki nożnej oraz poczęstunku dla wszystkich dzieci.
W turnieju organizowanym przez MKS „Kłobuk” udział weźmie ponad stu młodych zawodników, z czego połowa pochodzi z poza terenu Gminy Mikołajki. Piłkarze będą walczyć w kilku kategoriach o puchary: Burmistrza Miasta Mikołajki, Dyrektora Centrum Kultury „Kłobuk” oraz Prezesa Zakładu Usług Komunalnych w Mikołajkach. Nie zabraknie także nagród rzeczowych ufundowanych przez sponsorów i miejskie instytucje.
W tym roku partnerem dnia dziecka jest Fundacja Kronenberga Citi Banku, której członkowie przygotowują szereg animacji i ufundowali nagrody dla uczestników. Poczęstunek przygotowuje Centrum kultury „Kłobuk” oraz członkowie i sympatycy MKS „Kłobuk”. Stałym partnerem imprez skierowanych do dzieci jest pan Duszak, który wszystkich chętnych maluchów z rodzicami przewiezie po Mikołajkach bryczką z zaprzęgiem konnym.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5